Відділення опечатали - лікарів у "відпустку": У Кропивницькому розгорівся скандал через COVID-19 у медсестри

Відділення опечатали - лікарів у "відпустку": У Кропивницькому розгорівся скандал через COVID-19 у медсестри
Ексклюзив
Читать на русском

Співробітників не пускали навіть на територію лікарні, а головний лікар відмовляв їм у зустрічі.

У Кропивницькому розгорівся скандал у Центральній районній лікарні після виявлення коронавірусу у старшої медсестри. Після двотижневої самоізоляції і негативних результатів тестів ПЛР у працівників, їм просто нікуди було повертатися - ЛОР-відділення опечатали, а медпрацівників заборонили пускати на роботу. Всіх 11 чоловік змусили написати заяви на "відпустку", переважно, за свій рахунок.

Співробітників не пускали навіть на територію лікарні, а головний лікар відмовляв їм у зустрічі, аргументуючи це тим, що "на результатах ПЛР-тесту повинна бути мокра печатка".

Про це журналісту APnews розповів отоларинголог, завідуючий ЛОР-відділенням у ЦРЛ, Сергій Дікусар.

Скандал. Початок

22 червня у лікарню прибув хворий із закритим переломом кісток носу. Заввідділенням спільно з анестезіологом його прооперував та залишив на стаціонарі. Цього ж дня в терапевтичне відділення лікарні поклали старшу медсестру з ознаками коронавірусної інфекції. 23 червня прийшли позитивні результати тесту на COVID-19.

"23 числа пізно ввечері мені дзвінок: "Сергій Андрійович, приїжджайте до лікарні і випишіть хворих". Але вони іногородні і після операції. Як я можу їх вночі виписати? В результаті, вранці ми приїжджаємо, виписуємо хворих. Вже 24 червня нас поставили до відома, що відділення закривається на карантин, згідно з наказом головного лікаря, а усі працівники йдуть на самоізоляцію, згідно з лікарняними листами, отриманими від сімейних лікарів. Хворих, а це чотири особи, ми виписали додому. І навіть цього хлопця у перший день після операції. Ми зробили це попри те, що усі пацієнти, перед тим, як до нас потрапити, тестують ПЛР-методом на COVID-19", - розповів Дікусар.

Він також сказав, що призначив огляд одному з пацієнтів на 26 число, тому що операція була серйозною і у пацієнта могла статися кровотеча. Перед тим як приїхати в лікарню він пройшов ІФА-тест на коронавірус, який показав негативний результат. Пацієнт також зробив тест перед тим як приїхати до лікарні, зазначив Дікусар.

Після завершення самоізоляції медпрацівників відправили у "відпустку"

Після закінчення самоізоляції головний лікар змусив працівників двічі пройти обстеження, тому що "не довіряв результатам" першого тесту. Всі працівники, як виявилося, здорові і після двотижневої самоізоляції вони мали б вийти на роботу, проте цього не сталося. Згодом надійшло повідомлення про те, що працівників ЛОР-відділення заборонили пускати на територію лікарні. Відповідне рішення прийняв Пивоварчук, головний лікар. У цей час відділення опечатали і проводили там інвентаризацію.

За словами Дікусара, коли з’явилася нова програма НСЗУ, що передбачає лікування хворих тільки за направленням сімейного лікаря, головлікар ЦРЛ Юрій Пивоварчук заявив, що йому не потрібна лікарня на 120 ліжко місць і сказав, що залишить тільки 40.

Відділення опечатали - лікарів у "відпустку": У Кропивницькому розгорівся скандал через COVID-19 у медсестри
Відділення опечатали - лікарів у "відпустку": У Кропивницькому розгорівся скандал через COVID-19 у медсестри
Відділення опечатали - лікарів у "відпустку": У Кропивницькому розгорівся скандал через COVID-19 у медсестри

Варто зазначити, що ЛОР-відділення тільки за минулий рік провело 376 операцій, воно обслуговує населення Кропивницького і районів Кіровоградської області.

Отоларинголог наголошує, що не можна приєднувати відділення до хірургічного, тому що в ньому навіть немає перев’язочної для хворих та необхідного інструментарію.

Станом на 22 липня з 11 співробітників на робочих місцях лише троє, хоча керівництво стверджує, що відділення функціонує і медпрацівники на місцях.

"Адміністрація бреше всюди, що відділення працює. Я сиджу в хірургії, інструментарій знаходиться в опечатаному ЛОР-відділенні. Сьогодні консультував хвору в реанімації, маючи тільки свій рефлектор. Мають привезти важкого пацієнта, а інструмент тут не стерильний", - наголосив лікар.

Що кажуть у керівництві ЦРЛ?

Нам вдалося поспілкуватися з завідуючою поліклініки і, за сумісництвом, дружиною головного лікаря Любов’ю Пивоварчук, котра зараз є головною в ЦРЛ, тому що Юрій Петрович пішов на лікарняний.

Вона стверджує, що відділення не закривали і не опечатували. Також вона наполягає, що всі працівники самі пішли в неоплачувану відпустку, їх ніхто не змушував.

"Хто вам таке сказав? Всі працівники на роботі! Вони всі заяви на відпустку писали, і пішли в офіційну відпустку. Зараз вони по плану виходять на роботу. Вони просто всі прийшли після самоізоляції, написали заяви на відпустки і всі пішли в офіційні, планові, відпустки. Відгуляли відпустки серед літа і зараз виходять на роботу.

Ніхто нікого не скоротив. Всі вони, як працювали на своїх посадах, так і працюють. У нас зараз, відповідно до Нацслужби здоров’я, все лікування іде по блоках. Буде тепер хірургічний блок і терапевтичний. Вся Україна скорочується, не ми одні ж скорочуємось. Всі лікувальні заклади скорочуються. Тому що фінансування місцевого рівня має тільки безпосередньо фінансування НСЗУ. У них свої певні вимоги і вони платять тільки за надану послугу, а не за ліжка, як це було раніше.

Місцева влада зараз нам не дає ні копійки. Це ж не людей скорочують, а ліжка. Всі на роботі, вони просто були в планових відпустках. Звісно ж, їм вигідно сказати неправду. Зараз вони всі на місцях, працюють. А хворих у нас зараз мало. Зараз ідуть ургентні хворі, стан здоров’я яких загрожує їхньому життю. Як і у всіх лікарнях там обмежені хворі. Те, що вони розказують, що головлікар написав наказ і закрив відділення це – нісенітниця.

На самоізоляцію нас закрив головний державний санітарний лікар Кіровоградської області. Вони брешуть, тому що хочуть бути у своєму відділенні і приймати своїх пацієнтів, як вважають за потрібне. Але зараз цього не можна робити", - стверджує Пивоварчук.

На питання, чи в оплачувану відпустку пішли працівники ЛОР-відділення, Пивоварчук відповіла:

"Ну а як же? Це планова відпустка. Звичайно. Зараз їм всім випала можливість піти у планову відпустку. Ніхто їх не змушував, вони власноруч все понаписували".

При цьому, завідуючий ЛОР-відділенням Сергій Дікусар надав фотофакт, що спростовує слова Пивоварчук. На фото видно, що все ЛОР-відділення опечатано.

Відділення опечатали - лікарів у "відпустку": У Кропивницькому розгорівся скандал через COVID-19 у медсестри
Відділення опечатали - лікарів у "відпустку": У Кропивницькому розгорівся скандал через COVID-19 у медсестри

За словами Дікусара, сьогодні Пивоварчук в усній формі наказала не госпіталізувати дітей.

"До 18 років, в договорі з Нацслужбою здоров'я чітко прописано надавати допомогу дорослому та дитячому населенню. Вони порушують законодавство", - наголосив заввідділення.

Зазначимо, що випадки, коли українські медики з різних причин не можуть повноцінно здійснювати свою професійну діяльність у розпал епідемії коронавірусу, не обмежуються скандалом у Кропивницькому.

Новини партнерів

Затискачі для штор, голки і пакети BMW за 8 гривень. Держпідприємства проводять дивні тендери на закупівлі через Prozorro
Потапа застукали у стрип-клубі з танцівницею в неоднозначній позі