Від штрафу до депортації. Що загрожує українцям, які на карантині нелегально працюють за кордоном

Від штрафу до депортації. Що загрожує українцям, які на карантині нелегально працюють за кордоном
Ексклюзив
Читать на русском

Українцям може загрожувати штраф, депортація або невиплата зарплати, якщо працевлаштовуватися за кордоном нелегально.

Українські заробітчани наражаються на небезпеку, коли нелегально працевлаштовуються в європейських країнах. Якщо ж влаштовуватися на роботу офіційно, українці матимуть такі ж самі права, як і у місцевих мешканців.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews повідомив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

Воскобойник, посилаючись на соціологічні дослідження, розповів, що найбільшим попитом серед українців-заробітчан користується Німеччина, Польща, Словаччина й Угорщина, тому що умови і рівень заробітної плати в цих країнах відповідає очікуванням громадян.

На відміну від Німеччини, останні три країни диктують більш сприятливі умови для заробітчан.

"Українці хочуть працювати в тих країнах, де можна найбільше заробити. Згідно соціологічних досліджень, більше третини наших громадян бажають працювати в Німеччині. Інша справа, що влаштуватися на роботу в цю країну досить важко, тому бажання не завжди співпадають з можливостями.

При цьому, режим найбільшого сприяння для громадян України існує у Польщі, Словаччині та Угорщині, де можна влаштуватися на роботу за допомогою біометричного паспорту, без отримання робочої візи", - резюмував Воскобойник.

Також він застерігає, що українським заробітчанам може загрожувати штраф, депортація або невиплата зарплати, якщо працевлаштовуватися за кордоном нелегально.

"Якщо наші трудові мігранти офіційно влаштовуються на роботу у європейських країнах, вони мають той самий захист і права, що й місцеві мешканці. У разі нелегального працевлаштування українці порушують законодавство і наражаються на небезпеку бути покараними штрафом та депортацією, або невиплатою зарплати", - наголосив Василь Воскобойник.

Нагадаємо, що раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник повідомляв, що на сьогоднішній день відносно небагато громадян виїхали на заробітки за кордон. Однак, до кінця року трудова міграція суттєво посилиться, і Україна може втратити одну третю частину працюючих українців.

Як повідомляв APnews, Україна може втратити 6 із 18 мільйонів працюючих громадян.

Зеленський має намір прописати в законах подружні обов'язки "першої леді"
Політтехнолог розповів, як придумали образ радикального Ляшка з вилами

Новини партнерів