Від Львова до Черкас. В Україні раптово почався бунт "мерів другого туру" проти карантину

Від Львова до Черкас. В Україні раптово почався бунт "мерів другого туру" проти карантину
Читать на русском

Про небажання підкорятися рішенню уряду вже заявили глави п'яти міст

Кабінет міністрів прийняв рішення ввести в Україні карантин вихідного дня, щоб розірвати ланцюжок передачі COVID-19, але мери деяких міст збунтувалися та відмовилися від обмежень. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяви міських голів.

Так, вводити карантин вихідного відмовилися у Львові, пояснюючи це тим, що люди втратять гроші.

"Тільки у Львові позбавить доходів близько 50 000 працівників і власників малого та середнього бізнесу. А ще їх сім'ї. Те, що такі непослідовні заходи ніяк не вплинуть на епідеміологічну ситуацію, ясно вже всім", - заявив мер міста Андрій Садовий.

Схожу позицію зайняв і мер Краматорська Андрій Панков.

"Бачу тільки зворотний ефект - ця норма призведе до масових скупчень в установах в будні дні після роботи. Це - не вихід", - йдеться в повідомленні.

Черкаси теж приєдналися до параду "антикарантинщиків вихідних".

"Більшої дурості, ніж карантин вихідного дня я не бачив. Тому всім бажаю 36,6, а всі підприємці працюють і наповнюють бюджет міста, саме за цей бюджет ми й лікуємо всіх городян", - заявив мер міста Анатолій Бондаренко.

У Слов'янську також відмовилися відразу вводити карантин на вихідних, але створять спеціальну комісію.

"На цих вихідних комісія не введе ніяких обмежувальних заходів. Буде створена відповідна комісія, яка буде обстежувати потоки на ринку та в закладах громадського харчування. На наступному тижні ми приймемо остаточне рішення", - заявив мер Вадим Лях.

У свою чергу в Рівному ще не вирішили підкорятися волі Кабміну чи ні, але заявили, що приймуть рішення 16 листопада.

Варто зазначити, що у Львові, Рівному, Черкасах, Краматорську та Слов'янську повинен відбутися другий тур місцевих виборів, в ході якого оберуть нових міських голів.

Так, в Краматорську другий тур пройде 15 листопада, а у Львові, Рівному, Черкасах та Слов'янську - 22 листопада.

Юрист Григорій Мамка раніше в коментарі APnews повідомив, що мери міст не мають права послаблювати карантин, поки таке рішення не приймуть на державному рівні.

"Вони не мають на це права, послаблювати карантин, тому що мери несуть одні конституційні обов'язки по громадах, а державний рівень - це зовсім інше", - зазначив Мамка.

Водночас юрист він вважає, що нікого до відповідальності за порушення не притягнуть.

Як раніше повідомляв APnews, міська влада Львова не збирається дотримуватися умов карантину вихідного дня і назвали це рішення "дурним".

Що таке не щастить: нападник в чемпіонаті Ізраїлю 4 рази за 5 хвилин потрапив в штангу
Епідеміолог розповіла, кого з українців першими вакцинуватимуть від COVID-19

Новини партнерів