Від колгоспника до повіреного Януковича: що відомо про кандидата на пост заступника голови Мінфіну Василя Цушка

Від колгоспника до повіреного Януковича: що відомо про кандидата на пост заступника голови Мінфіну Василя Цушка
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews вирішила розібратися, хто ж такий Василь Цушко.

Василь Цушко подав декларацію в Національне агентство з питань протидії корупції в якості кандидата на пост заступника міністра фінансів. Особистість Цушко досить неоднозначна і запам'яталася українцям дружбою з президентом-втікачем Віктором Януковичем.

Редакція APnews вирішила розібратися, хто ж такий Василь Цушко.

Біографія

Василь Цушко народився в селі Надрічне Тарутинського району Одеської області 1 лютого буде 1963 року в родині колгоспників. У 1982 році він закінчив Ізмаїльський технікум механізації та електрифікації сільського господарства - відділення механізації. З 1982 по 1988 роки здобув економічну освіту в Одеському сільськогосподарському інституті. У 2005 році отримав кваліфікацію юриста Національного університету внутрішніх справ.

Зараз одружений - дружина Людмила має медичну освіту, але займається домашнім господарством. У пари двоє дітей - син Вадим і дочка Аліна.

Кар'єра

Василь Цушко в серпні 1987 року почав свою кар'єру як економіст радгоспу ім. С. Лазо в рідному селі. Уже в лютому 1988 року він перейшов на посаду заступника директора радгоспу "Прогрес" у селі Вознесенка-2, а в липні 1989 повернувся в рідний радгосп в якості безпосереднього керівника.

Після розпаду Радянського союзу в 1994 році вперше стає народним депутатом України як член Селянської партії. При цьому на вибори 1998 року він йшов в блоці СелПУ-СПУ, залишаючись членом Селянської партії. Крім того, у 2002 році проходить в парламент як член Соцпартії.

З лютого 2005 по навесні 2006 займав пост губернатора Одеської області. Після чого пройшов у Раду, де був членом комітету з питань фінансів і банківської діяльності. Після того, як Олександра Мороза обрали спікером парламенту, Цушко став главою парламентської фракції Соцпартії. Він тимчасово зупинити своє членство в рідній партії після того, як його призначили на посаду глави МВС, а у 2008 році покинув її ряди.

Далі політична кар'єра Цушко розвивалася досить стрімко:

  • 2010 рік - під час виборів був довіреною особою кандидата на пост президента лідера Партії регіонів Віктора Януковича, а після його перемоги очолив Міністерство економіки.
  • 9 грудня 2010 року відомство реорганізували, а Цушко 14 грудня за поданням Януковича був призначений главою Антимонопольного комітету.
  • 27 лютого 2014 року Цушко вирішив піти зі свого поста і 26 березня парламент офіційно відправив його у відставку.
  • 1 квітня 2014 був зареєстрований ЦВК як кандидат на позачергових виборах президента України як самовисуванець, але 22 травня вирішила зняти свою кандидатуру. З технічних причин це зробити було неможливо, і на виборах він набрав 0,05% голосів.

Скандали

Найгучнішим скандалом, який розгорівся навколо персони Цушко, стало захоплення Генеральної прокуратури. Так, в травні 2007 року третій президент України Віктор Ющенко прийняв рішення замінити Святослава Піскуна зняти на посту глави ГПУ, проти чого виступала парламентська більшість - представники Партії регіонів, Комуністичної партії України та Соцпартії.

Василь Цушко, бувши на посаді глави МВС, заручився підтримкою спецпідрозділу "Беркут" і під приводом, що ГПУ захопили невідомі люди, увірвався в будівлю генпрокуратури. Пізніше за даним фактом було порушено провадження, яке так нічим і не увінчалося.

Новини партнерів

Суд пом’якшив запобіжний захід підозрюваній у вбивстві Чорновол
ДБР викликало екс-президента Януковича на допит