Від готесс до сонних пенсіонерів. На "мовному протесті" під Радою зібралась курйозна компанія

Від готесс до сонних пенсіонерів. На "мовному протесті" під Радою зібралась курйозна компанія
Ексклюзив
Читать на русском

Один чоловік похилого віку заснув на лавочці, поклавши поруч прапор України

Під будівлею Верховної Ради зібрались близько тисячі людей, що виступають проти законопроекту депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського про використання російської мови при навчанні в школах.

Про це з місця подій повідомляє кореспондент APnews.

Ініціатор зібрання - "ЄС" Петра Порошенка.

Серед його соратників тут зібралась доволі курйозна компанія, що навряд чи перетинається у повсякденному житті: діти, люди похилого віку з них прийшли з прапорами України та УПА, дівчата готесси і навіть представники "Свободи".

Один чоловік похилого віку заснув на лавочці, поклавши поруч прапор України.

Крім того, серед мітингуючих ходить пара, яка висловились щодо законопроекту про російську мову в школах прямо на своїх тілах. У хлопця написано "Мені ще дітей виховувати, а тут така х***я", у дівчини - "Мені ще дітей народжувати, а тут така х***я".

Акція буде тривати до 15:00, поки триває засідання Верховної Ради, завтра, 17 липня протест має продовжитись.

Народний депутат з "Слуги народу" Бужанський подав законопроект № 2362. Згідно з яким пропонується врегулювати норми вивчення предметів шкільної програми російською мовою і мовами національних меншин, а також зняти дискримінаційні квоти по відношенню до окремо взятих мов. Законом планується ввести норму, згідно з якою "перелік навчальних предметів, що вивчаються державною мовою, визначався освітньою програмою освітнього закладу з урахуванням особливостей мовного середовища".

Після цього, заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко в понеділок, 13 липня, закликав внести законопроект № 2362 щодо навчання українською мовою в навчальних закладах до порядку денного після того, як його відхилив комітет Верховної Ради.

Як повідомляв APnews раніше, під будівлею Верховної Ради 16 липня проходить мітинг проти законопроекту депутата від "Слуги народу" Максима Бужанського, щодо використання російської мови при навчанні в школах. До активістів приєднався Порошенко і його соратники. Відзначимо, що в цей час в парламенті якраз обирають главу Нацбанку.

Новини партнерів

Рада призначила Уруського на посаду віце-прем'єра з ОПК
Парламент призначив Ольгу Піщанську новою очільницею АМКУ