Від 30 до 150 тисяч доларів: у скільки обійшлась депутатам передвиборча агітація в Facebook

Від 30 до 150 тисяч доларів: у скільки обійшлась депутатам передвиборча агітація в Facebook
Читать на русском

В громадянській мережі "Опора" відзначили, що за останні тижні рекламна кампанія в Facebook була особливо насиченою.

За час передвиборчої кампанії політичні партії витратили на рекламу у Facebook понад 70 мільйонів гривень. Про це APnews пише з посиланням на заяву глави правлінна громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської.

«У період офіційного виборчого процесу з 5 вересня, за нашими оцінками, на рекламу в Facebook різні політичні партії витратили понад 70 мільйонів гривень — це близько $2,5 мільйона», - заявила Айвазовська під час пресконференції.

У мережі повідомили, що за останні тижні рекламна кампанія в Facebook була особливо насиченою. Якщо у вересні на рекламу в соцмережі різні політичні партії в сумі витрачали $30 тис. в день, то в жовтні ця сума дорівнює $150 тис. в день.

При чому там додали, що неконтрольоване поширення дезінформації, фейкових громадських опитувань, брудної агітації є ключовими викликами агітаційної кампанії в інтернеті.

«Неконтрольований характер фінансових витрат на агітацію в інтернеті провокує зростання політичної корупції», - йдеться в повідомленні.

В організації закликали політичні партії позначити дані витрати у фінансових звітах своїх передвиборчих фондів.

Як повідомляв APnews раніше, "Слуга народу" витратила понад 16 млн на борди в Києві, партія Пальчевського - майже в чотири рази менше.

Новини партнерів

"Україна всім байдужа": Аваков відповів на слова Зеленського про "здачу Криму без бою"
Школярам хочуть заборонити гаджети: психолог розповіла, як телефони шкодять дитячій психіці