Від 17 000 до 136 000 гривен штрафу: як нардепи запропонували "кошмарити" ЛГБТ-спільноту

Від 17 000 до 136 000 гривен штрафу: як нардепи запропонували "кошмарити" ЛГБТ-спільноту
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews розбиралася, що ж не дає спокою народним обранцям та при чому тут Росія.

Народні депутати знову намагаються боротися за сімейні цінності в Україні за допомогою введення відповідальності для представників ЛГБТ-спільноти. Так, нардепи від "Слуги народу" Олена Лис та Георгій Мазурашу в середу, 22 липня, внесли до Верховної Ради проект закону 3917 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму".

Основна ідея документа полягає в тому, щоб поповнювати казну коштом величезних штрафів за пропаганду гомосексуалізму та трансгендеризму. При цьому незрозуміло в чому виражається ця пропаганда, тому оштрафувати можуть фактично за все, що можуть зарахувати до такої пропаганди.

Редакція APnews розбиралася, що ж не дає спокою народним обранцям та при чому тут Росія.

Тисячі за пропаганду гомосексуалізму або трансгендеризму

Народні обранці вважають, що з пропагандою краще боротися грошима, а точніше забирати гроші у тих, кого назвуть пропагандистом - саме це й прописано в законопроекті 3917.

Документом пропонується доповнити Кодекс про адміністративні порушення статтею 180-2 "Пропаганда гомосексуалізму чи трансгендеризму, що може негативно вплинути на фізичне або психічне здоров'я, моральний або духовний стан та розвиток людини", в якій прописані штрафи за таке:

  • просто пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму - 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб та 3000 неоподатковуваних мінімумів для юросіб - 17 000 і 51 000 гривень відповідно;
  • публічна демонстрація способу життя представників ЛГБТ-спільноти - 5 000 неоподатковуваних мінімумів - 85 000 гривень;
  • пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму чиновниками - 8 000 неоподатковуваних мінімумів - 136 000 гривень.

Варто зазначити, що жоден з цих пунктів не розписаний, тому не зрозуміло, що саме мали на увазі автори документа під фразами пропаганда гомосексуалізму або трансгендеризму та "демонстрація способу життя", адже поняття досить широкі й кожен може їх трактувати на свій розсуд.

Читайте також:
Тюрма за чайлдфрі і удар по ЛГБТ-спільноті. У Раду під виглядом "сімейного" внесли антиконституційний закон

Прощай євроінтеграція і привіт Росія?

Спікер ГО KyivPride Софія Лапіна фактично відразу після появи в ЗМІ інформації про даний законопроект повідомила, що не має наміру коментувати ініціативу нардепів.

"Це інфо-вкид на відволікання уваги від більш важливих речей. Тому і вам не раджу це розносити, зрозуміло, навряд чи проголосують", - зазначила Лапіна.

При цьому в Гей-альянсі України поставили хрест на передвиборчих обіцянки влади.

"Коли депутати від партії Слуга Народу придумують нові терміни на кшталт "пропаганда гомосексуалізму та трансгендеризму", стає зрозумілим, на жаль, що передвиборчі обіцянки про "добробут українців та соціальні стандарти" залишилися в минулому", - вважають в організації.

У свою чергу в правозахисному ЛГБТ-центрі "Наш світ" нагадали, що закони про "заборону пропаганди гомосексуалізму" були вперше прийняті в Російській Федерації.

"Такі закони порушують права, гарантовані європейської Конвенції про захист прав людини, тому Європейський суд з прав людини постійно задовольняє позови проти Росії через застосування нею цих законів, після чого Росія змушена виплачувати грошові компенсації особам, засудженим за цими законами", - вказали правозахисники.

На їхню думку, така ініціатива нардепів не тільки пряме підігрування російській політиці, але й ставить хрест на євроінтеграції країни та робить Україну ізгоєм в сучасному світі.

"На щастя, шанси його ухвалення абсолютно нульові, але керівництву "Слуги народу" варто було б звернути увагу на законодавчі ініціативи їх нардепів, які грубо суперечать декларованим принципам цієї партії та політичному курсу нашої держави", - йдеться в повідомленні.

Не проти ЛГБТ, а проти "пропаганди"

Один з авторів документа Георгій Мазурашу активно взявся роз'яснювати суть українцям, що ж ховається під цією ініціативою. За його словами, документ жодним чином не спрямований проти представників ЛГБТ-спільноти, а проти їх "пропаганди".

"Пропаганда (лат. Propaganda дослівно - "підлягає поширенню (віра)", від лат. Propago - "поширюю") - форма комунікації, спрямована на поширення в суспільстві - світогляду, теорії, твердження, фактів, аргументів, чуток та інших відомостей для впливу на громадську думку на користь певної спільної справи або громадянської позиції", - пояснив депутат.

Наведене визначення досить широке та не дає ніякої конкретики, а значить його можна трактувати на свій розсуд, тому не може бути використано в законодавстві й вимагає більш точного формулювання.

Це не перша спроба депутатів якось криміналізувати ЛГБТ-спільноту, але такі законопроекти не життєздатні. Подібні документи порушують конституційні права українців, а також права людини в найширшому розумінні, тому й не витримують жодної профільної критики. Боротися за сімейні цінності кримінальними переслідуваннями чи штрафами "не таких" вже точно не зробить українців багатшими та щасливішими, а їх життя кращим.

Новини партнерів

Тіло розвалювалося, а диван просякнутий кров'ю: що відомо про смерть відомого волонтера Олексія Кучапіна
Суперкоманда УПЛ. Скільки коштує найбільш "зоряний" склад українців-футболістів