Від 15000 до мільйона доларів. Скільки платять олімпійським медалістам в США, РФ, Японії та Україні

Від 15000 до мільйона доларів. Скільки платять олімпійським медалістам в США, РФ, Японії та Україні
Читать на русском

Призові для українських спортсменів залишаються на рівні семирічної давності.

Українські спортсмени, які виграють медалі на літніх Олімпійських Іграх-2020 на Токіо, можуть розраховувати на серйозні призові. Хоч виплати для українських спортсменів і не змінилися в порівнянні з трьома останніми Олімпіадами (літніми та зимовими), вони все ще залишаються серйозними - від 125 тисяч доларів за золоту медаль до 55 тисяч доларів за "бронзу".

Втім, на цих Іграх є і країни, які готові давати своїм олімпійським чемпіонам справжні стану. APnews порівнює, скільки "коштує" олімпійська медаль в Україні в порівнянні з різними країнами. При оцінці виплат ми спиралися на дані від CNBC, Forbes, а також Money Under 30.

Головна нагорода - це слава

Для початку варто відзначити, що чимало країн в принципі не платять своїм спортсменам за виграні медалі. Серед таких держав є як мініатюрні (на кшталт Тонга, Сент-Кітс і Невіс, а також Американських Віргінських островів), так і більш великі - на зразок Норвегії, Нової Зеландії та Швеції.

Більш того, Великобританія також не платить спортсменам за медалі. З іншого боку, на навчання потенційних олімпійських спортсменів щорічно витрачається від 37 до 57 тисяч фунтів (до 79 тисяч доларів). Спортсмени з "потенціалом для п'єдесталу пошани" проходять підготовку на суму від 22 тисяч до 37 тисяч фунтів стерлінгів (близько 30 - 51 тисяч доларів).

Від 15000 до мільйона доларів. Скільки платять олімпійським медалістам в США, РФ, Японії та Україні

Порівнюємо призові різних країн

Отже, на Олімпійських іграх в 2014-му, 2016 і 2018-му роках призові для українських спортсменів становили 125 тисяч доларів (3,3 мільйона гривень) за золоту медаль, 80 тисяч доларів (2,2 мільйона гривень) за "срібло", а також 55 тисяч доларів (1,5 мільйона гривень) за бронзову медаль. Такі ж виплати збереглися і в 2021-му році.

І це дійсно багато, особливо якщо порівнювати з країнами, які традиційно виявляються в лідерах за кількістю виграних медалей. Так, в США олімпійський чемпіон отримає премію в 37,5 тисячі доларів. 22,5 тисяч доларів отримують срібні медалісти, а 15 тисяч покладені за "бронзу".

Нижче наведемо зведену таблицю, в якій вкажемо які саме призові покладаються спортсменам різних країн:

КраїнаЗолотоСріблоБронза
Білорусь129 тисяч доларів64,6 тисяч доларів43 тисячі доларів
Німеччина23,5 тисяч доларів17,7 тисяч доларів11,8 тисяч доларів
Італія212,4 тисяч доларів106,2 тисяч доларів70,8 тисяч доларів
Канада20 тисяч доларів15 тисяч доларів10 тисяч доларів
Росія54,2 тисячі доларів33,9 тисячі доларів23 тисячі доларів
Франція55 тисяч доларів22 тисячі доларів14 тисяч доларів
Японія45,2 тисячі доларів18,1 тисяч доларів9 тисяч доларів

На додаток до цієї таблиці варто відзначити, що дані про виплати для білоруських спортсменів датуються початком 2020 го року. А японські бейсболісти зможуть розраховувати на додаткову виплату в 45 тисяч доларів в разі перемоги.

Виходить, що олімпійський чемпіон з України отримає в три рази більше призових, ніж його колега з США. Більш того, навіть наші бронзові призери отримають преміальні більше, ніж олімпійські чемпіони з США, Німеччини, Франції та навіть Росії.

Правда, спортсмени з США також можуть розраховувати на різні непрямі призові - безкоштовну страховку здоров'я, доступ до "висококласних медичних установ" і допомогу в оплаті навчання в коледжі.

Від 15000 до мільйона доларів. Скільки платять олімпійським медалістам в США, РФ, Японії та Україні

ТОП-10 країн за призовим для олімпійців

Правда, українські спортсмени за обсягами призових не потрапляють навіть в десятку по найбільшим виплатам. Лідерство в цьому рейтингу за Сінгапуром, влада якого готова платити за "золото" Олімпіади мільйон сінгапурських доларів (близько 740 тисяч доларів). "Срібло" в Сінгапурі оцінюють 372 тисячі доларів, а "бронзу" - в 186 тисяч доларів. Тобто навіть "бронза" в Сінгапурі оцінюється дорожче "золота" в Україні.

На другому місці в рейтингу розташувався Тайвань, який готовий платити своїм олімпійським чемпіонам 716 тисяч доларів. Даних про інші призові місця немає, але навіть за 7-е або 8-е місце тайваньському спортсмену належить виплата в 32 тисячі доларів.

643 тисячі доларів покладаються олімпійським чемпіонам з Гонконгу, що майже в два рази більше, ніж виплати індонезійським чемпіонам (346 тисяч доларів). Правда, в цій країні покладається ще й щомісячна пенсія в розмірі 1 400 доларів до кінця життя.

П'яте місце в рейтингу займає Таїланд, який готовий платити своїм олімпійським чемпіонам 309 тисяч доларів. 300 тисяч доларів платять в Бангладеші за "золото" (150 тисяч доларів належать срібним призерам і 100 тисяч - бронзовим).

Казахстан потрапляє на сьоме місце, оскільки там готові платити 250 тисяч доларів за "золото", 150 тисяч доларів за "срібло" і 75 тисяч доларів за "бронзу". Ненабагато від казахів відстали в Азербайджані. Там платять 248 тисяч, 124 тисячі і 62 тисячі доларів за призові місця відповідно.

Дещо осібно в це списку стоїть Малайзія, оскільки там крім одноразових виплат покладаються і щомісячні виплати. Так, за перемогу на Олімпіаді спортсмен отримає 237 тисяч доларів і 1 200 в якості щомісячних виплат. Для срібних призерів ці суми дорівнюють відповідно 71 тисячі й 700 доларів відповідно.

"Бронзу" в Малайзії оцінили в 24 тисячі доларів і щомісячну виплату в розмірі 470 доларів. Нарешті, 10-е місце в рейтингу зайняли Філіппіни, які платять своїм олімпійським чемпіонам 200 тисяч доларів.

Раніше APnews повідомляв, що деякі українські спортсмени виграють медалі для інших країн. Так, ми повідомляли, що дзюдоїстка Ірина Кіндзерська, яку виключили зі збірної України, на Олімпіаді завоювала "бронзу" для Азербайджану. А важкоатлет Антон Плєсной, який тепер виступає за Грузію, заявив, що "в Україні не створюють умови для спортсменів".

Новини партнерів

Українець Куліш на змаганнях зі стрільби у Токіо влучив у чужу мішень через "розстебнутий ґудзик"
Співробітнику з УДО, який побив гея-танцюриста у Києві, повідомлять про підозру, - ДБР