Від 1000 до 10000 гривень: скільки коштує купити та нарядити ялинку до 2021 року

Від 1000 до 10000 гривень: скільки коштує купити та нарядити ялинку до 2021 року
Ексклюзив
Читать на русском

Розглянемо 3 варіанти: бюджетний, середній та дорогий

Менше місяця залишилося до Нового року, і одне з головних питань на сьогоднішній день є питання покупки ялинки і того, щоб її прикрасити.

Скільки коштують ялинки в "коронавірусному" році, що минає, чи відрізняється ціна від тих, що були раніше і у скільки обійдеться нарядити зелену красуню - розібралася редакція APnews.

Ціни на живі ялинки в 2020 році

За офіційними даними Державного агентства лісових ресурсів України, ялинкові базари відкриваються з 10 грудня. Там продаватимуть легальні дерева, які вирощуються на спеціальних плантаціях або зрізаються під час розчищення просік, смуг відводу ліній електропередачі.

Так, згідно з їх офіційними даними, середня ціна на ялинки на легальних базарах в цьому році - 75 грн. Найдорожчі ялинки продають в Івано-Франківську - 120 гривень, найдешевша - в Харкові - 49 гривень. У Києві ж ялинки обіцяють продавати в середньому по 106 гривень. Мова йде про невеликі ялинки, приблизно до 1 метра завдовжки.

Однак не дивлячись на те, що базари відкриваються офіційно з сьогоднішнього дня, ще минулого тижня окремі торговці з ялинками вже стояли в різних районах столиці. Наприклад, був помічений ялинковий базар на Дорогожичах - там ялинки коштують трохи вище, ніж заявляється офіційно: від 200 до 1500 гривень. Хоча по факту ці ціни нічим не відрізняються від тих, які були в минулому. За офіційними даними лісництва, в 2019 році звичайні ялинка або сосна до 1 метра коштували покупцям в 78 гривень, а від метра до двох - 177 гривень, а від 4-5 метрів вже понад 1500 тисячі гривень. Разом - звичайну, середнього розміру ялинку, в минулому році люди купували в Києві по 200 гривень. Очікуємо, що і в цьому році ситуація буде та ж.

Йдемо далі. За середню ялинку доведеться віддати близько 1500 гривень, а за велику і пухнасту ціни досягають і до 5000, особливо, якщо купувати в горщику.

Лісівники планують в цьому році реалізувати більше 500 тис. ялинок в асортименті. Популярністю зазвичай користуються сосна звичайна, сосна Палласа (кримська), ялина європейська (ялина) і ялина біла (ялиця).

Від 1000 до 10000 гривень: скільки коштує купити та нарядити ялинку до 2021 року

Ціни на штучні ялинки в 2020 році

Навіть головна ялинка 2021 року, яку встановили в Києві, - штучна. У мерії пояснили, що прийняли таке рішення "на численні прохання киян". Так, все частіше люди віддають перевагу муляжам, і не тільки з метою зберегти природу, а й для економії: купив один раз, і найближчі роки можна не думати про покупку ялинки, а відповідно - берегти по 200 гривень мінімум щороку.

Що цікаво, ціни на штучні ялинки в цьому році продавці особливо не піднімали. Зелена красуня до 1 метра в найбільших торговельних центрах столиці (і не страшненька, а красива, хоч і звичайна) обійдеться від 250 гривень. Що в принципі прирівнюється до ціни однієї живої ялинки.

Є, звичайно, варіанти і "багатше", але тут вже справа смаку і гаманця кожного. Зазвичай, ціна на середні ялинки варіюється в межах 1000 гривень. Так було в минулому році, так залишилося і в цьому. Ціна на штучні ялинки побільше, а не тільки бюджетного формату, як і на живі, варіюються від 1500 і до 5000 грн і вище.

Скільки коштує прикрасити ялинку?

Якщо ми можемо порахувати, скільки коштує борщовий набір, чому б не порахувати, скільки коштує народити ялинку - візьмемо за основу бюджетний варіант, адже інші вже зможуть відштовхуватися від цього.

Отже, наша ялинка - 1-2 метра, з іграшками, гірляндами, мішурою і зіркою на верхівці. Що ж стосується прикрас для ялинки середньої цінової категорії і вище - все, умовно, множимо на 3, адже і іграшок знадобитися більше, і якість вибираємо краще.

Почнемо з гірлянд. Вибір величезний як по оформленню лампочок, так і за їх кольором та довжині дроту. Вартість гірлянд, як і ялинок, абсолютно різна - від 100 гривень і понад 1000. А ми для нашої умовної бюджетної ялинки візьмемо 6,5-метрову вартістю 106 гривень.

Мішура теж є різна - маленька і біла, наприклад, по 7-10 гривень, а пишніше і побільше - 30-50 грн. Купимо для нашої ялинки три стрічки дощику по 50 гривень.

Найскладніше - визначитися з іграшками. Нарядимо ялинку двома наборами по 6 штук, і додамо до декору кілька одиночних іграшок. Так, ціна на такі набори варіюється від 170 до 500 гривень і вище - це якщо іграшки в наборі в одній тематиці і різної форми. Купимо один такий набір на 200 гривень (середньо), а ще один набір придбаємо з однаковими кульками в колір - це близько 100 гривень. Додатково купимо верхівку - це ще +60 гривень. Ще прикрасимо ялинку 5-ма бантиками по 30 гривень.

Декор під ялинку (іграшку бика - як символ 2021 року або фігурку Діда Мороза) також візьмемо, обійдеться нам це в бюджетному сегменті в середньому 200 гривень.

За підсумком там потрібно буде витратити в середньому близько 1000 гривень на те, щоб прикрасити невелику ялинку з нуля, не кажучи вже про декор приміщення і т.д. Ціна, звичайно, дуже узагальнена - все залежить від магазину і знижок, на які, може, пощастить. І тим не менше, бюджетний "стандартний набір" на Новий рік "декор+ялинка" буде коштувати в 2020 році 1200-1500 гривень. Щоб прикрасити середню ялинку за 1500 гривень, потрібно буде віддати близько 3000 гривень. А за дорогі і якісні прикраси на ялинку luxury-варіанту, готуємося платити близько 10000 (якщо з нуля).

Читайте також:
У Києві закінчили прикрашати головну ялинку "в капелюсі" - на неї повісили білочок та гриби. Фото

Новини партнерів

У Львові суд розсудив бійку маленьких песиків: господар йорка заплатив за все
Від смажених гусениць до черепа коня. Топ-10 найбільш "диких" і дивних різдвяних традицій світу