Вибух в Бейруті: капітан судна, що перевозило селітру, назвав ймовірні причини трагедії

Вибух в Бейруті: капітан судна, що перевозило селітру, назвав ймовірні причини трагедії
Читать на русском

За словами капітана, причиною трагедії був зовнішній вплив на селітру.

Колишній капітан судна Rhosus Борис Прокошев озвучив власну версію руйнівного вибуху в Бейруті аміачної селітри, яка знаходилась на борту судна.

Про це повідомляє APnews з посиланням на коментар Бориса Прокошева виданню РБК.

Прокошев повідомив, що протягом усіх шести років з моменту конфіскації судна владою Лівану, аміачна селітра зберігалась на борту Rhosus герметично упакованою. Ні вода, ні повітря не потрапляли всередину упаковки.

За словами капітана, сама по собі речовина вибухнути не могла. Він припустив, що причиною трагедії був зовнішній вплив на селітру.

"Була якась зовнішня причина. Може іскра, може підпал, вибуховий пристрій. Був якийсь зовнішній детонатор.

Справа в тому, що селітра перебувала у двох мішках — герметичному поліетиленовому, а він ще поміщений в інший мішок — поліпропіленовий, чи що, такий щільний, пластиковий. Повітря і вода туди не надходили. Кожен мішок важив тонну, було 2750 мішків", - розповів він.

Варто зазначити, що корабель Rhosus у 2013 році прямував з грузинського порту Батумі в Мозамбік. По дорозі капітан вирішив зайти в порт Бейрута. Після прибуття туди судна влада провела перевірку і затримала його, а пізніше конфіскувала весь вантаж аміачної селітри.

Після чого, за словами Прокошева, влада Лівану не дозволила деяким морякам покинути країну.

"Ми страйкували, всі хотіли повернутися додому. Але Ліванський уряд нас не випустив з країни — щоб за вантажем дивилися, за судном, безкоштовно. На судні ж був вибухонебезпечний вантаж. Господар не платив, і ліванці нам теж не хотіли платити. Жили ми на пароплаві - тут хочеш не хочеш, а стеж за пароплавом. Якщо він потоне, то і ти з ним підеш на дно", - додав колишній капітан.

Як повідомляв APnews раніше, правоохоронні органи Кіпру знайшли і допитали російського бізнесмена Ігоря Гречушкіна, який є власником судна, що у 2013 році перевозило аміачну селітру, а з 2014 року стояло в порту Бейрута, де прогримів потужний вибух.

Читайте також:
Як зібрати дитину в школу та заощадити - інфографіка
На Одещині в дев'ятиповерхівці обірвався ліфт з дитиною всередині. Фото

Новини партнерів