Вибух на військовому складі в Казахстані: 9 людей загинули, близько 90 – постраждали, міністр оборони йде у відставку

Вибух на військовому складі в Казахстані: 9 людей загинули, близько 90 – постраждали, міністр оборони йде у відставку
Читать на русском

У Міноборони не виключають версії навмисного підпалу або диверсії.

Напередодні в Казахстані в місті Тараз через пожежу на військовому складі з боєприпасами стався вибух, який забрав життя дев'яти військових. Ще близько 90 осіб – постраждали в результаті події, це і військові й співробітники департаменту з НС. З декількома людьми не встановлений зв'язок, здійснюються пошукові роботи. У зв'язку з інцидентом Міністр оборони країни Нурлан Єрмекбаєв заявив, що прийняв рішення подати у відставку.

Про це APnews повідомляє з посиланням на місцеві ЗМІ та заяву Єрмекбаєва під час брифінгу.

За словами міністра оборони, "у першу ж хвилину після повідомлення про вибухи прийняв рішення подати у відставку". Однак, він підкреслив, що остаточне рішення прийме керівництво країни.

На цей момент всі дороги до місця НП, в тому числі залізниця перекриті. Триває евакуація населення довколишніх сіл Базарбай, Үш-Бұлақ, Жаңатұрмис. Також організовано патрулювання евакуйованих населених пунктів. За попередньою інформацією, до лікарні надійшло 49 співробітників ДНС.

На місці події створено оперативний штаб. Також на місці перебувають міністр оборони, міністр з надзвичайних ситуацій і комісія оборонного відомства.

У Міноборони не виключають версії навмисного підпалу або диверсії. Крім цього, розглядають версії порушення вимог безпеки, самозаймання, хімічної реакції.

Додамо, Міністерство оборони підтвердило десять вибухів. Відомство повідомило, що на території військової частини зберігалися боєприпаси, доставлені зі складу в Арисі, де у 2019 році мав місце подібний інцидент. Вибухи в Арисі забрали життя чотирьох людей.

Раніше APnews повідомляв, у Казахстані вибух на складі з боєприпасами у військовій частині стався ввечері 26 серпня.

Новини партнерів

Україна домовилася про постачання 75000 тонн вугілля з США
Заступник голови МЗС Польщі заявив, що Україна повинна забути Шухевича і не будувати країну на націоналізмі