Вибори в США "диктують" курс валют: скільки коштуватиме долар до кінця року

Вибори в США "диктують" курс валют: скільки коштуватиме долар до кінця року
Читать на русском

Як тільки одного із кандидатів в США офіційно визнають очільником Білого дому, долар зміцніє, а гривня почне слабшати.

Станом на 13 листопада курс гривні до долара встановлений на рівні 28,13 гривень за долар, проте вже до кінця року гривня "послабне" до 29,5 грн за долар.

Фінансист Олександр Савченко пов'язує дестабілізацію з невизначеністю результатів виборів у Сполучених Штатах Америки. Як тільки одного із кандидатів офіційно визнають очільником Білого дому, долар зміцніє.

Про це Савченко розповів в коментарі редакції APnews.

Як нам пояснив фінансист, після оголошення фінальних результатів президентських виборів в США, 20 січня, українська національна валюта почне слабнути.

"Поки що долар слабкий. Долар проти всіх валют (крім рубля і гривні) падав останні три місяці, але, я думаю, після 20 січня долар почне зміцнюватися. Тобто, будуть зворотні реалії, і це негативно впливатиме на курс гривні, вона може ослабнути проти долара.

Якщо брати вибори у Сполучених Штатах, поки апарат країни повністю не перейшов під керування Джо Байдена, на мою думку, така ситуація, статус кво з доларом буде тривати, але потім долар почне трохи зміцнюватися. Це призведе до посилення долару проти гривні", - наголосив Савченко.

Також фінансист озвучив свій прогноз щодо курсу гривні до долару на наступні три місяці:

"Мій прогноз такий: до кінця року гривня трохи буде слабшати і закінчимо ми рік з 29 – 29,5 грн за долар. Потім буде певна стабілізація.

Коли Байден остаточно візьме владу від Трампа, це наприкінці січня, можна чекати подальшого незначного послаблення гривні до 29,5 – 30 грн за долар".

Водночас, економіст Олег Пендзин розділяє думку щодо курсу гривні до долару, який українці побачать наприкінці року – 29 – 29,5 грн за долар.

"Виходячи із особливостей українського валютного ринку, у мене є глибоке переконання, що валютних резервів Національного банку України вистачить для того, щоб тримати той курс, який очікується в бюджеті на 2021 рік. Я думаю, що ми будемо мати доволі неспішну й очікувану девальвацію української гривні до курсу 29 гривень за долар до кінця цього року; на наступний рік, приблизно в кінці року, ми побачимо цифру 30.

Це буде відповідати орієнтовним цифрам, закладеним до державного бюджету, і це буде очікувано для українського бізнесу", - зазначив Олег Пендзин.

Як повідомляв APnews, прем'єр Денис Шмигаль заявив, що Україна втратила трильйон доларів ВВП за 10 років.

МОН: школярі з сіл без інтернету на карантині можуть вчитися "по телефону та телевізору"
Найкращий тенісист України Стаховський захворів на коронавірус

Новини партнерів