Вибори президента Білорусі: ЦВК заявляє про рекордну явку на дострокове голосування

Вибори президента Білорусі: ЦВК заявляє про рекордну явку на дострокове голосування
Читать на русском

В достроковому голосуванні нібито взяли участь 41,7% білорусів.

ЦВК Білорусі повідомляє, що на шостих президентських виборах в історії незалежної Білорусі в достроковому голосуванні нібито взяли участь 41,7% білорусів, що мають право голосу, це 2 854 336 виборців.

Про це повідомляє APnews з посиланням ЦВК Білорусі.

Зазначається, що такий показник явки є максимальним порівняно з усіма попередніми президентськими кампаніями в Республіці Білорусь.

Попередній рекорд ЦВК Білорусі фіксувала на минулих виборах у 2015 році. Тоді повідомлялося, що в достроковому голосуванні взяли участь 36,05% виборців, а в цілому на п'ятих виборах президента явка склала 86,75%.

У 2015 році Олександр Лукашенко нібито набрав 83,49% голосів, що також стало рекордним показником "підтримки" за всі роки при владі.

Дострокове голосування на президентських виборах 2020 року стартувало 4 серпня і тривало п'ять днів, по 8 серпня включно. Основний день виборів призначений на сьогодні, 9 серпня.

Для перемоги кандидату необхідно набрати більше половини голосів всіх виборців, хто прийде на дільниці, тому вибори можуть проходити в два тури.

Зазначимо, що посада президента була затверджена в країні в 1994 році. Згідно з чинним на той момент законодавством, знаходження однієї особи на президентській посаді обмежувалося двома термінами.

У 2004 році в Білорусі відбувся референдум, за результатами якого дані обмеження перестали діяти. У зв'язку з чим на міжнародному рівні наступні вибори білоруського президента не визнавалися вільними і справедливими. Кожна виборча кампанія супроводжувалася масовими народними акціями протестів.

Як повідомляв APnews раніше, у Мінську побили і заарештували діджеїв, які увімкнули на святі пісню Цоя "Перемен".

Читайте також:
Явка понад 50%. Вибори президента Білорусі визнали такими, що вже відбулися
У Зеленського назвали умови перетину адмінкордону з Кримом

Новини партнерів