Вибори можуть привести до масового сплеску хворих COVID-19, - Степанов

Вибори можуть привести до масового сплеску хворих COVID-19, - Степанов
Читать на русском

Глава МОЗ попередив, до чого може привести нехтування правилами.

Місцеві вибори в Україні можуть призвести до чергового масового сплеску захворюваності коронавірусів. Про це в прямому ефірі телеканалу ZiK заявив глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов, передає APnews.

Водночас міністр упевнений - при дотриманні правил можна домогтися того, що вибори не приведуть до збільшення числа хворих.

"У нас є приклад - ми проводили ЗНО влітку. І теж багато було побоювань, як це провести. Це був той випадок, коли Міністерство освіти і науки повністю виконало всі рекомендації, які дало Міністерство охорони здоров'я. І у нас не було жодного сплеску серед наших дітей, які здавали ЗНО", - заявив Степанов.

Окремо глава МОЗ розповів і про те, як на епідеміологічну ситуацію впливають концерти і зустрічі людей з кандидатами в депутати. "Ми відразу бачимо ті наслідки, які бувають після проведення таких концертів. Ми відразу це побачили по Харкову, ми відразу це побачили по Запоріжжю, в інших містах", - зауважив Степанов.

Міністр заявив, що будь-які масові заходи, які передбачають велике скупчення людей, і на яких неможливо проконтролювати дотримання правил повинні бути заборонені. "Це те, що буде пропонувати Міністерство охорони здоров'я - строго заборонити проведення будь-яких заходів, на яких буде збиратися більше певної кількості людей", - поділився Степанов.

Також Максим Степанов розповів про те, в яких областях спостерігається найбільш напружена ситуація з хворими коронавірусів. За словами глави МОЗ, великі проблеми спостерігаються в Харківській, Сумській і Черкаській областях.

Новини партнерів

День народження спікера Верховної Ради: who is містер Разумков
Степанов: МОЗ не влаштовує сума, яку забюджетували на медицину на 2021 рік