Весна, коронавірус, паніка: психіатр пояснив, чи з'явиться в період пандемії більше вбивць

Весна, коронавірус, паніка: психіатр пояснив, чи з'явиться в період пандемії більше вбивць
Ексклюзив
Читать на русском

Лікар зазначив, що панічний стан у населення присутній, але це не причина для того, щоб збільшилася кількість психічно нездорових людей

Із приходом весни, як відомо, загострюються хвороби. На сьогоднішній день весна прийшла з раніше невідомою людству пандемією коронавірусу. Люди у паніці, і про це стверджують всі соцопитування. Але чи вплине така ситуація на психіку людей настільки, щоб вдатися до жорстокості та вбивств.

В ексклюзивному коментарі APnews психіатр Олександр Іванов зазначив, що панічний стан у населення стравді присутній. Причому навіть у зовсім розсудливих, які прекрасно розуміють ситуацію, але тим не менше все одно переживають. Лікар зазначив, що щоденне розгойдування і сам факт самоізоляції впливають на психіку. Але в той же час заспокоїв, що ситуація з пандемією ніяк не пов'язана з приростом психічно нездорових людей.

"Певна людина стає соціально-небезпечною і у неї з'являється бажання вбивати, але це не можна пов'язувати з пандемією. Тригер коронавірусу знаходиться десь на 13-15 місці, після тригеру доступу до зброї, соціального впливу і так далі ", - зазначив експерт.

Іванов уточнює, що весна - це дійсно час зміни гормонального фону. І можливе загострення не тільки психічних захворювань, але і фізичних.

"У кого з серцем проблеми - серце болить, у кого зі шлунком - шлунок. І так далі. Це все абсолютно нормально. Можливі навіть хвороби, які людина викликає своїм розумом. Так звана "хвороба третього курсу медиків", - розповів експерт.

Він пояснив, що коли в медуніверситеті студенти починають вчити хвороби, вони з'ясовують, що симптомів дуже мало і починають на себе приміряти всі можливі захворювання.

"Те ж саме зараз. У ЗМІ щодня розгойдують тему коронавірусу, описують симптоми. Через це народ починає підкашлювати, похрюкувати, відчувати припливи сухості шкіри. Реально це відбувається у 5-6%, решта 95% - надумують. Тому більшість, хто звертається за тестами і діагностикою, насправді здорові", - сказав Іванов.

Раніше APnews писав, чим загрожує дозвіл Кабміну на роботу ломбардів на карантині. Експерти стверджують, що відкриття ломбардів у період економічної кризи може привести до збільшення кількості крадіжок і грабежів.

Новини партнерів

Цього тижня Рада Євросоюзу обговорить "банківський закон"
У МВС вважають диверсію однією з основних версій масових пожеж в Україні