Верланову і Нефьодову загрожує довічне ув'язнення та конфіскація майна, - юрист

Верланову і Нефьодову загрожує довічне ув'язнення та конфіскація майна, - юрист
Ексклюзив
Читать на русском

На думку Ростислава Кравця, якщо розслідуванням проваджень проти Нефьодова і Верланова буде займатися НАБУ, нікого до відповідальності не притягнуть.

Розслідування дій голови Державної фіскальної служби України Сергія Верланова і голови Державної митної служби Максима Нефьодова, через які їх звинувачували у гігантських втратах бюджету, корупційних схемах з контрабандою на митниці, ухиленню від сплати податків може взагалі не відбутися.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews заявив юрист Ростислав Кравець.

"Вони повинні бути притягнені до найсуворішої кримінальної відповідальності у зв’язку із підривом довіри і суспільства до діючої влади і, фактично, у зв’язку із тими правопорушеннями, які будуть виявлені за час перебування їх на посадах. На сьогоднішній день вже є якісь звіти комісії стосовно цих порушень. Я вважаю, що повинен бути проведений аудит їх діяльності на цих посадах, з’ясовані всі обставини, що пов’язані з надходженням коштів до бюджету, з існуванням корупційних схем щодо контрабанди, ухилення від сплати податків, а також з’ясування тих повідомлень, які здійснив пан Уманський, у зв’язку з чим він і пішов у відставку", - наголосив Кравець.

За його словами, якщо розслідуванням проваджень проти Нефьодова і Верланова буде займатися НАБУ, нікого до відповідальності не притягнуть.

"У разі, якщо все це підтвердиться, то звичайно вони мають бути притягнуті до відповідальності. Однак, я не очікую, що взагалі когось притягнуть до відповідальності, якщо розслідуванням цих справ буде займатися НАБУ. Належного розслідування цієї кримінальної справи може взагалі не бути.

Розслідуванням має зайнятися ДБР, але Генеральна прокуратура може змінити підслідність і передати це розслідування іншому слідчому підрозділу. Я вважаю, що не потрібно занурюватись у всі порушення, а взяти найбільш кричущі, про які повідомив пан Уманський: про повернення ПДВ, з існуванням контрабанди на митниці. Треба з’ясувати роль Нефьодова і Верланова у всіх цих схемах і якнайшвидше притягнути їх до відповідальності хоча б для того, щоб надати громадянам України реальних сигнал щодо того, що корупціонери будуть покарані", - зазначив юрист.

На його думку, в Україні занадто багато неефективних органів, які борються з корупцією. У зв’язку із цим, Антикорупційне бюро, Антикорупційний суд і Антикорупційну прокуратуру повинні якнайшвидше ліквідувати, як сказав Кравець.

"На сьогодні ми бачимо, що за 5 років існування НАБУ витрачено десятки мільярдів гривень, створено окремий Антикорупційний суд, шалені витрати державного бюджету, а на виході ми нічого не маємо. Вони покривають всі подібні схеми. В Україні занадто багато органів, які борються з корупцією. Антикорупційне бюро, Антикорсуд, Антикорупційну прокуратуру повинні якнайшвидше ліквідувати", - наголосив Кравець.

За словами юриста, з огляду на те, що приписують Нефьодову і Верланову на сьогоднішній день, їм може загрожувати і довічне позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Варто зауважити, що у п’ятницю, 24 квітня, Кабінет міністрів України на засіданні ухвалив рішення про звільнення Сергія Верланова з посади голови Державної фіскальної служби України, а Максима Нефьодова з посади голови Державної митної служби.

Як повідомляв APnews, Нефьодов прокоментував своє звільнення.

Новини партнерів

За добу в Лаврі зафіксували 20 нових випадків коронавірусу
"Я нікого покривати не буду": Кличко звільнив Слончака за побиття поліцейського