Верховний суд зобов'язав Зеленського говорити українською мовою, але є нюанси

Верховний суд зобов'язав Зеленського говорити українською мовою, але є нюанси
Читать на русском

Володимир Зеленський при виконанні повноважень президента, які вказані в Конституції, повинен говорити українською мовою

Верховний суд України прийняв рішення, що президент України зобов'язаний спілкуватися українською мовою при виконанні службових обов'язків. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу суду.

До суду надійшов позов, в якому просили визнати протиправним спілкування Володимира Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 державною мовою. У той день під час свого виступу Зеленський говорив по-російськи.

Спочатку позов до Касаційного суду в складі Верховного Суду відхилили, тому позивач подав апеляцію. Велика палата Верховного Суду вказала на те, що під час виконання службових обов'язків президент України зобов'язаний спілкуватися державною мовою, тобто українською.

Водночас в суді вказали, що за дії в рамках політичної діяльності, а не в рамках конституційних повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність. Таким чином, за виступ на iForum-2019 президента не можуть залучити до юридичної відповідальності.

Новини партнерів

До кінця року "продуктовий кошик" українців подорожчає на 7-8% - економіст
Продаж квитків на матч "Динамо" в Лізі Чемпіонів згорнули