Велосипедистам в Україні дозволили їздити смугою громадського транспорту

Велосипедистам в Україні дозволили їздити смугою громадського транспорту
Читать на русском

А пішоходів уряд зобов'язав носити сітловідбивальні елементи.

Кабінет міністрів прийняв ряд змін в постанові про правила дорожнього руху. Зокрема, велосипедистам дозволили користуватися смугами для громадського транспорту. Про це APnews повідомляє з посиланням на постанову Кабміну №1105.

Причому в постанові зазначено змінити формулювання "дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів" на таку: "дорога, на якій по спеціально відведеній смузі здійснюється рух транспортних засобів за встановленим маршрутом і велосипедистів". Тобто на законодавчому рівні такі смуги стали законним засобом пересування для велосипедистів.

Крім цього рішення також варто виділити ще один пункт. У ньому пішоходів зобов'язали носити одяг зі сітловідбивальними елементами в темний час доби або в умовах погано видимості. Робити це потрібно при русі по узбіччю дороги або по проїжджій частині. Така норма повинна істотно (в 6-8 разів) підвищити рівень безпеки на дорогах країни.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в поліції хочуть на законодавчому рівні змусити водіїв міняти літню гуму на зимову. Таким чином копи також сподіваються різко скоротити кількість ДТП в холодну пору року.

Новини партнерів

Український веломагазин перетворився на церкву для роботи на вихідних: фото
Поліція має намір на законодавчому рівні змусити українців змінювати зимову гуму