Велика Британія допоможе Україні побудувати дві бази ВМС - заява

Велика Британія допоможе Україні побудувати дві бази ВМС - заява
Читать на русском

Велика Британія готова надати Україні кредит для будівництва нових баз ВМС.

Велика Британія допоможе Україні побудувати дві сучасні військово-морські бази. Про це повідомляє APnews з посиланням на інтерв'ю заступника голови Офісу президента України Ігоря Жовкви виданню Інтерфакс Україна.

За словами політика, Україна потребує створення нових військово-морських баз. Для реалізації цієї мети Київ планує використовувати британський досвід.

«І підкреслю, що не британська військово-морська база буде розміщена в Україні, а українська база буде побудована з залученням британських фахівців. Ми говоримо про те, що нам потрібні кілька сучасних військово-морських баз. Ми повинні перейняти британський досвід, не повторювати їх помилки. У нас інша ситуація, не такі військово-морські здатності як у Великобританії, але у нас є два моря, які треба захищати. Нам потрібна одна база на Чорному морі і одна - на Азовському», - заявив Ігор Жовква.

Нагадаємо, що незабаром Україна підпише з Великою Британією меморандум на 1,25 млрд фунтів. Частина цієї суми буде витрачена на реформування ВМС України, в рамках якої найімовірніше і пройде будівництво згаданих баз.

Характерно, що для стабільного фінансування цього проекту Велика Британія готова надати Україні мільярдну позику. Таким чином можна зробити висновок, що незабаром Київ візьме у кредит британські гроші для оплати роботи британських фахівців.

Раніше APnews повідомляв, Україна однією з перших може отримати від США катер Mark VI.

Новини партнерів

МВС Білорусі погрожує застосуваванням бойової зброї на акціях протесту
Пенсіонери не підуть голосувати. Політолог пояснив, як розмови про перенесення виборів впливають на їх результат