Великдень онлайн: як пояснити віруючим родичам, що не потрібно йти у церкву. Поради психолога

Великдень онлайн: як пояснити віруючим родичам, що не потрібно йти у церкву. Поради психолога
Ексклюзив
Читать на русском

Важливо розуміти, до кого прислуховуються зазвичай родичі, та використовувати у своїх поясненнях їх доводи

Великдень - одне з трьох найбільших християнських свят, яке щороку в Україні святкують мільйони людей, ходячи у церкви та освячуючи паски. Проте у цьому році влада закликала утриматись від таких дій у зв’язку з карантином через поширення коронавірусу, а богослужіння пообіцяли транслювати онлайн одразу декілька телеканалів.

За статистикою, в Україні подібні заходи підтримують 70% населення, а до церков збираються йти лише 3%. Проте і така кількість людей може захворіти на коронавірус, після чого заразити й інших.

Саме тому психолог Ольга Голубицька в ексклюзивному коментарі APnews розповіла, як вберегти своїх родичів від походу в церкву та довести їм, що наразі не найкращий час для багатолюдних зібрань, а Великдень можна відсвяткувати і вдома.

За її словами, важливо розуміти, до кого прислуховуються зазвичай родичі, та використовувати у своїх поясненнях їх доводи.

"В першу чергу розділити родичів на категорії тих, хто дослухається наукових чи авторитетних думок та тих, для кого важливе тільки "слово Церкви". Для першої категорії у розмові виявити, до кого зазвичай прислухаються ці люди (політик, науковець, громадський діяч чи навіть якась зірка) та знайти у таких людей заклик не йти в церкву. Публічні люди зараз дотримуються думки, щоб залишатися вдома. Для людей, схильних до конформності (зараження чужими позиціями та ідеями) дуже важлива думка авторитетної особи, тому вона може виступити вагомим важелем у переважанні потреби в ізоляції", - пояснила Голубицька.

Психолог підкреслила, що для людей, які вважають, що "бог захистить", також слід знайти авторитетних осіб серед релігійних діячів.


"Для другої категорії людей також можна знайти згідно їх віросповідання релігійних авторитетних осіб, які транслюють свою позицію не йти в церкву на Великдень. Їх не так багато, але вони також і є. І використати це, як додатковий аргумент", - уточнила вона.

Голубицька пояснила, що часто люди, які готові ризикувати собою і ближніми заради походу в церкву, прислухаються саме до чужої думки.

"Чому саме спиратися на чужі позиції? Тому що людям, які готові ризикувати здоров'ям заради "освяти" своїх продуктів вкрай важлива думка статусної людини чи образу, в даному випадку цю роль виконує бог. Тоді і підтримку важливо шукати за цією ж потребою у погодженні із соціумом своєї позиції", - переконана психолог.

Новини партнерів

У Києві на коронавірус захворіли ще 65 чоловік, з яких 26 - у Лаврі
За добу в Україні виявлено 444 нових випадки коронавірусу - хворих вже більше 5 тисяч