Вдарять катаклізми і тварини загинуть: еколог пояснила, чим обернеться для України зникнення зими

Вдарять катаклізми і тварини загинуть: еколог пояснила, чим обернеться для України зникнення зими
Ексклюзив
Читать на русском

Глобальне потепління тягне за собою незворотні наслідки в природі.

Якщо в Україні зникне зима, це призведе до незворотних наслідків в природі, катаклізмів і критично позначиться на здоров'ї людей, чутливих до змін атмосферного тиску.

Про це в коментарі APnews сказала еколог і керівник громадського формування "Екологічний патруль" Тетяна Лампіка.

Нагадаємо, раніше про те, що в Україні через 20 років може зникнути зима, заявив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

"Я чула про прогнози вчених про те, що істотні зміни температури настануть років через 50, а не через 20. Щиро вірю, що так скоро ми не дійдемо до цього стану. І тим не менше, це повністю вплине на все навколо", - сказала еколог.

Що чекає на Україну і світ?

Глобальне потепління, за словами Тетяни Лампіки, вплине на всю флору і фауну - на всі рослини і на всіх тварин, кардинально змінивши харчовий ланцюжок.

"Все що нас оточує, змушене буде пристосовуватися і змінюватися. Якісь види будуть зникати, і відповідно, буде змінюватися харчовий ланцюжок. Якщо зникне якийсь вид рослин, саме по собі це спричинить зникнення низки комах, через них вже птахів - і так по ланцюжку. І якими будуть зміни - змоделювати складно. Все залежить від багатьох факторів, і від того, що значить сама фраза "зими не буде". В якому сенсі? Не буде снігу чи не буде температури -20 градусів? Це важливо, тому що такі фактори безпосередньо впливають на те, яким буде довкілля", - сказала фахівець.

Додала, що з точки зору екології стверджувати, добре це чи погано - не можна, однак біологи і зоологи точно скажуть, що зміни погоди - це катастрофа, адже глобальне потепління веде за собою незворотні наслідки в природі.

Чи можна щось змінити прямо зараз?

За словами Тетяни, вплинути на зміни в природі на сьогоднішній день не можу не те що українці, на це ніяк не можуть вплинути люди в усьому світі.

"Є дві версії глобального потепління. Перша - велика кількість СО2 (вуглекислого газу), яка була викинута в атмосферу, тобто наша з вами господарська діяльність.

Друга - що орбіта Землі змінює форму, і за рахунок цього змінюється магнітне поле, внаслідок цього відбуваються глобальні зміни клімату. Це те ж саме, що відбувалося за часів льодовикового періоду", - пояснила еколог.

Сама Тетяна розповіла, що схиляється вірити другій версії, так як більше факторів вказує саме на неї.

"Тому, як ви розумієте, змінити це ми ніяк не можемо", - підкреслила експерт.

Якими будуть наслідки?

На сьогоднішній день в Україні і світі фіксується зміна температури на 1,5 градуса Цельсія. Це вже тягне за собою природні катаклізми.

"Здається, що 1,5 градуса - не так вже й багато, але насправді для навколишнього середовища це досить велика різниця, яка сама по собі стає причиною природних катаклізмів. Ось ця шалена спека і різка злива з величезною кількістю опадів, коли доходить до -20, а потім різко все тане - це наслідок 1,5 градусів. Коли це буде 4 градуси - вчені навіть бояться подумати про наслідки", - сказала Тетяна Лампіка.

Позначиться глобальне потепління і на самопочутті людей. За словами еколога, чутливі до змін атмосферного тиску і зараз важко переживають зміни погоди.

"У кого хворе серце, проблеми з судинами, з тиском - вони всі погодні зміни відчувають навіть за кілька днів до їх настання. І, природно, дуже багато кризових ситуацій у літніх людей або у тих, хто страждає від перепадів атмосферного тиску. Тобто всі ці зміни можуть призвести до тяжких наслідків для здоров'я", - сказала експерт.

Читайте також:

Новини партнерів

У Мін'юсті розповіли, ким працює довічно ув'язнена, яку призначив Малюська
США опублікували фото останнього американського військового, який покинув Афганістан