Вчителька з Львівщини оскаржила відсторонення від роботи через відсутність щеплення

Вчителька з Львівщини оскаржила відсторонення від роботи через відсутність щеплення
Читать на русском

Школу зобов'язали виплатити їй 11 205 грн.

Вчителька математики з Львівщини оскаржила у суді відсторонення від роботи через відсутність щеплення від COVID-19. Школа має заплатити їй 11205 грн.

Про це APnews пише з посиланням на рішення Жовківський районний суд Львівської області.

Так, справа зареєстрована 13 грудня. Жінка звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи. На суді вона розповіла, що 1 листопада їй повідомили, що потрібно зробити щеплення, а вже 8 листопада - відсторонили її від роботи без збереження заробітної плати.

Вона заявила, що даний наказ є незаконним і порушує її конституційні, природні та професійні права. Жінка заявила, що ні постановою КМУ, ні наказом МОЗ не встановлено обов`язку проходження працівниками закладів освіти профілактичного щеплення проти COVID-19 саме до 8 листопада, тому законних підстав для відсторонення її від роботи того дня не було.

Ба більше, вчителька вказала, що також не встановлено порядку та термінів проведення профілактичного щеплення і звернула увагу на те, що ні трудовим договором, ні наказом про прийняття на роботу, ні посадовою інструкцією не передбачено необхідності наявності у неї профілактичного щеплення проти COVID-19.

В результаті суд частково задовольнив її вимоги та постановив скасувати наказ про відсторонення жінки від роботи та стягнути з закладу середній заробіток за час її відсторонення - 11205 грн.

Рішення суду аргументоване тим, що відповідач (школа) виніс рішення про усунення вчительки тільки на основі повідомлення про обов'язкове профілактичне щеплення, при цьому не переконавшись, що вона відмовляється вакцинуватися або має якісь протипоказання, підтверджені лікарем.

Щодо вимоги жінки допустити її до виконання посадових обов`язків, суд відмовив, бо “допуск працівника до роботи є дискреційним повноваженням роботодавця”.

APnews писав, як невакцинованих вчителів почали усувати сумнівними «повідомленнями», які не можна оскаржити в суді.

Новини партнерів

Керівник ГУР Буданов зізнався, що проживає в одному маєтку зі скандальним екс-замом голови МВС Гогілашвілі
Україна підписала з Pfizer договір про закупівлю інноваційних ліків від COVID-19 – МОЗ