Вчителів не будуть примусово тестувати на COVID-19 перед 1 вересня

Вчителів не будуть примусово тестувати на COVID-19 перед 1 вересня
Ексклюзив
Читать на русском

Наказом МОЗ затверджено Стандарт з переліком осіб, у яких раз на два тижні беруть зразок біологічного матеріалу та в обов’язковому порядку проводять тестуванні ІФА.

Перед початком навчального року важливим питанням є безпека в умовах пандемії COVID-19. Були розмови про те, що вчителям в обов’язковому порядку будуть робити тестування ІФА на коронавірус.

У Департаменті охорони здоров’я КМДА у відповідь на офіційний запит редакції APnews повідомили, що тестування вчителів Стандартами не передбачено.

Натомість наказом МОЗ затверджено стандарт медичної допомоги “Коронавірусна хвороба” з переліком осіб, у яких раз на два тижні все ж беруть зразок біологічного матеріалу та в обов’язковому порядку проводять тестуванні ІФА.

Вказаним стандартом передбачено, що біологічні матеріали беруть:

  • у медичних працівників, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або проводять догляд за хворими COVID-19 в умовах стаціонару,
  • у працівників лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих COVID-19,
  • у працівників патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які приймають участь у розтині тіла, у тому числі взятті зразків секційного матеріалу.

Тестування роблять 1 раз на 14 днів: відбирають біологічний матеріал для проведення лабораторного тестування на COVID-19 з використанням методу імуноферментного аналізу (ІФА). У разі позитивного ІФА проводиться лабораторне тестування методом ПЛР.

При цьому саме Департамент охорони здоров’я здійснює організаційно-методичний супровід закладів охорони здоров’я, що належать до територіальної власності громади міста, в даному випадку - Києва.

Читайте також:

Новини партнерів

Водій Tesla потрапив в ДТП з поліцейськими машинами, поки дивився фільм
Мінреінтеграції назвало умови для в’їзду осіб з тимчасово окупованих територій