Вчителі в Україні заробляють на рівні прибиральників – екс-глава МОН

Вчителі в Україні заробляють на рівні прибиральників – екс-глава МОН
Ексклюзив
Читать на русском

Вартість роботи вчителя знищує престиж праці українських педагогічних працівників.

Держбюджет на 2021 рік скоротили на 4,1 мільярди гривень, а обіцяне владою суттєве підвищення заробітної плати вчителям залишається "примарним". Зараз зарплата освітян, за єдиною тарифною сіткою, знаходиться на 14 позиції з 15. Таким чином, педагогічні працівники отримують майже таку ж заробітну плату, як і прибиральники.

Про це заявила екс-глава Міністерства освіти і науки Лілія Гриневич в коментарі редакції APnews.

Коментуючи скорочення видатків з Держбюджету на 2021 рік, екс-міністр освіти зазначила, що внаслідок цього вчителі матимуть посадовий оклад, менший, ніж мінімальна заробітна плата.

"Що в першому читанні, що у другому читання, цей бюджет взагалі не вирішить питання заробітної плати освітян. Більше того, ця ситуація зі збільшенням мінімальної зарплати до 6000 гривень, і відсутністю суттєвого збільшення заробітної плати освітян призводить до того, що (за єдиною тарифною сіткою з 1 по 15 розряд, для розуміння просто, вчитель вищої категорії – це 14 розряд єдиної тарифної сітки) будуть мати посадовий оклад менший, ніж мінімальна заробітна плата.

Що це означає на території навчального закладу? А те, що фактично некваліфікована проста праця, як наприклад прибирання приміщень, оплачується практично в такому ж самому розмірі, як оплата роботи вчителя. У вчителя, звичайно, є ще надбавки, але якщо це вчитель, наприклад, другої кваліфікаційної категорії вчитель-спеціаліст, разом з цими надбавками, це буде на рівні з мінімальною заробітною платою", - пояснила Лілія Гриневич.

Екс-міністр також додала, що така вартість роботи вчителя знищує престиж праці українських педагогічних працівників.

"Це все, звичайно ж, ніяк не підвищує престиж праці вчителя, тому, встановлюючи таку мінімальну заробітну плату, потрібно було гармонізувати це з оплатою праці вчителів.

Підвищення, яке зараз заплановане, пов'язане з підвищенням прожиткового мінімуму, як і для всіх "бюджетників", зарплата яких прив'язана до прожиткового мінімуму", - зазначила екс-глава МОН Лілія Гриневич.

Як повідомляв APnews, екс-глава МОН пояснила, хто зі студентів постраждає найбільше від скорочення видатків на освіту у 2021 році.

Новини партнерів

На Київщині п'яний чоловік біля магазину обстріляв незнайомця та загримів в СІЗО
Україні буде складно зберігати вакцину від COVID-19, - ЦГЗ