Вчені з'ясували, як "місячні цикли" впливають на сон людини

Вчені з'ясували, як "місячні цикли" впливають на сон людини
Читать на русском

Дослідження довело, що найміцніший та найдовший сон напередодні молодого місяця

Американські вчені дослідники визначили, що якість сну, відповідно й продуктивність людини у наступний день, найбільш чутлива до місячних циклів. Про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

Ні для кого не секрет, що працездатність людини та мозкова діяльність залежить від світла, будь-то сонячне, місячне або штучне освітлення. Але ж здоровий сон для людини також має велике значення для здоров'я та продуктивності. Нове дослідження вчених, опубліковане в Science Advances, вказує на те, що на якість нашого сну найбільший вплив має саме місячні фази.

Використовуючи наручні монітори, дослідники відстежили режим сну у 98 корінних жителів Аргентини з 3 громад. Протягом 2 місяців одна з громад не мала доступ до електрики, другі мали обмежений доступ, а третя громада розташовувалася в місті та мала постійний доступ до штучного світла.

Вчені зафіксували, що незалежно від наявності електрики, учасники з усіх громад продемонстрували однакові коливання сну, які залежали від 29,5-денного циклу Місяця. З кожним днем ​​тривалість їх сну змінювалася від 20 до 90 хвилин, а час засипання варіювалося від 30 до 80 хвилин.

Автори наукової публікації також з'ясували, що кожна група мала проблеми із засинанням, які тривали від 3 до 5 днів, під час повного місяця. А ось швидше за все учасники засипали за кілька днів до молодого місяця.

"Спочатку дослідники розраховували на зовсім інші результати. Ми вважали, що під час повного місяця буде менше сну та більше активності. Тому вирішили порівняти їх з дослідженням Вашингтонського університету, але і їх коливання сну були аналогічними з нашими", - поділився автор дослідження Гораціо де ла Іглесіа.

"У сукупності всі результати вказують на те, що людський сон синхронізується з місячними фазами незалежно від урбанізації, етнічного та соціокультурного походження".

"Люди вважають, що їм якимось чарівним чином вдалося приручити природу з використанням штучного світла, але виявилося, що існують сили природи, від яких нам не сховатися навіть у мегаполісах".

Директор дослідницького центру сну в Університеті Суррея, професор сну і фізіології Дерк Ян Дейк зазначив, що під час наукового моніторингу місячного циклу сну не бралися до уваги внутрішні чинники, такі як добовий годинник, які також вносять свою лепту в наш сон.

Авторам залишилося встановити причинно-наслідковий зв'язок, чому саме місяць і його цикли впливають на якість сновидінь.

Раніше APnews також повідомляв, британські вчені визначили згубний вплив дистанційної роботи.

Новини партнерів

Більше немає «директорок» та «депутаток». Суд скасував новий український правопис
Шукали 10 днів. У Києві в річці знайшли тіло молодого військовослужбовця