Вчені з'ясували, що COVID-19 викликав найбільше скорочення життя з часів Другої світової

Вчені з'ясували, що COVID-19 викликав найбільше скорочення життя з часів Другої світової
Читать на русском

Дослідники проаналізували дані 29 країн, серед яких більшість країн Європейського союзу.

Пандемія коронавірусної інфекції призвела до найбільшого скорочення життя в країнах Європи, США та Чилі з часів Другої світової війни.

Про це APnews повідомляє з посиланням на дослідження вчених з Оксфордського центру демографічних наук, яке було опубліковано в International Journal of Epidemiology.

"Масштаби втрат, які спостерігаються у 2020 році, не спостерігалися з часів Другої світової війни в багатьох країнах Західної Європи, таких як Іспанія, Англія і Уельс, Італія, Бельгія, Франція, Нідерланди, Швеція, Швейцарія та Португалія. За винятком Литви та Угорщини, втрати у 2020 році в країнах Східної Європи перевищили втрати, що спостерігалися після розпаду Східного блоку", - відзначають вчені.

Відзначається, що дослідники проаналізували дані 29 країн, серед яких більшість - країни Європейського союзу. У 27 з них пандемія привела до скорочення очікуваної тривалості життя при народженні. Примітно, що уникнути зниження вдалося громадянам Данії, Норвегії та Фінляндії.

Згідно з аналізом фахівців, в більшості країн особливо скоротилася очікувана тривалість життя чоловіків. При цьому найбільше скорочення відбулося у американських чоловіків (тривалість життя при народженні впала на 2,2 року в порівнянні з 2019 роком).

Трохи менше постраждали чоловіки з Литви (1,7). Чоловіки Болгарії і Польщі втратили більше 1,5 року. Жінки США та Іспанії також втратили більше 1,5 року.

Скорочення більш ніж на цілий рік було зареєстровано в 11 країнах для чоловіків і 8 для жінок. Зниження в основному пов'язано зі збільшенням смертності у віці старше 60 років і офіційної смертністю від COVID-19.

Раніше APnews повідомляв, у світі від COVID-19, за підрахунками вчених, можуть померти 12 мільйонів осіб.

Новини партнерів

Кінець епохи Меркель і загадка долі ЄС: реакція світових ЗМІ на сенсаційні вибори в Німеччині
"Туди побігли наші втікачі": Лукашенко з Путіним готуються "вживати якісь дії" проти України