Вчені знайшли причину тромбозу мозку після вакцинації AstraZeneca і його лікування

Вчені знайшли причину тромбозу мозку після вакцинації AstraZeneca і його лікування
Читать на русском

Тромбоз судин головного мозку - непрохідність кровоносних судин, що призводить до порушення мікроциркуляції та розвитку ішемії

Дослідникам університету Грайфсвальд, Німеччина, вдалося з'ясувати причину утворення рідкого тромбозу мозку після вакцинації AstraZeneca. За словами вчених, тромбоз - це захисна реакція організму на вакцину, яка активує тромбоцити в крові.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Die Zeit.

Лікарі з Грайфсвальда разом з дослідниками з Інституту Пауля Ерліха вивчили кілька зразків крові пацієнтів, яким діагностували тромбоз незабаром після вакцинації AstraZeneca, та знайшли причину його виникнення:

"Вакцина запускає захисний механізм у пацієнта, активуючи тромбоцити в крові. Їх головна функція - загоєння ран, але при надмірному їх кількості з'являються згустки крові, які й провокують тромбози в головному мозку", - йдеться в заяві клініки.

Але це виявилося не єдиним досягненням німецьких вчених.

Їм також вдалося розробити спеціальну терапію, завдяки якій можна буде вилікувати пацієнтів з тромбозом в мозку, однак вона буде дієва тільки після утворення тромбу, а не як запобіжний захід.

Всі ознаки тромбозу головного мозку виявлялися через кілька годин або днів після уколу AstraZeneca. Ці випадки призвели до того, що більш ніж у 20 країнах призупинили вакцинацію британо-шведською вакциною, але до цього моменту вже встигли вакцинувати в загальній сумі понад 20 мільйонів людей по всьому світу.

Раніше APnews також повідомляв, вчені назвали категорію людей з найбільшими шансами повторного зараження і смерті від COVID-19.

Новини партнерів

У Києві горів гуртожиток КНУБА, продавці блокували проїзд пожежних, - відео
Україна зняла відповідальність з виробників вакцин за наслідки після щеплень від COVID-19