Вчені знайшли препарат, який може припинити поширення COVID-19

Вчені знайшли препарат, який може припинити поширення COVID-19
Читать на русском

Американські вчені відзначили, що достатньо доби, щоб препарат показав свою ефективність

Американські вчені виявили препарат, який пригнічує передачу COVID-19 протягом доби. Про це повідомляє APnews з посиланням на дослідження, опубліковане на сайті MedicalХpress.

Таку важливу здатність виявили у експериментального противірусного препарату молнупіравір. За словами вчених, це перша демонстрація того, що пероральний препарат здатний швидко блокувати передачу COVID-19.

При цьому зазначено, що завдяки тому, що молнупіравір можна приймати всередину, лікування можна починати на ранній стадії захворювання, що це потенційно:

  • перешкоджає ускладнення хвороби;
  • скорочує інфекційну фазу;
  • допомагає погасити локальні спалахи інфекції.

У дослідженні зазначено, що ефективність препарату проти коронавірусу вивчалася на моделі тхорів. Для цього заражених тварин розмістили разом зі здоровими, а лікування молнупіравіром дозволило уникнути поширення COVID-19.

На думку вчених, якщо препарат дати пацієнтам з COVID-19, то вони через добу вже будуть незаразними.

Як раніше повідомляв APnews, інфекціоніст Євген Дубровський заявив, що в Україні зараз активно борються з пандемією коронавірусу. Влада вводить то карантин вихідного дня, то ділять країну на епідемічні зони, планують ввести локдаун. Однак є більш дієвий спосіб боротьби з вірусом. І це - колективний імунітет.

Новини партнерів

"Щоб ти здохла, чума". Поліція вручила підозру відомій блогерці через погрози слідчій "магічною розправою"
Від "дякую за бідність" до "пішов ти". ТОП-5 скандалів Порошенка з ветеранами АТО та пенсіонерами