Вчені знайшли ген, який подвоює ризик важкого перебігу COVID-19

Вчені знайшли ген, який подвоює ризик важкого перебігу COVID-19
Читать на русском

Вчені зазначили, що цей ген є не у всіх, хоча дістався від неандертальців

Вчені виявили генетичний фактор, який впливає на тяжкість захворювання COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на дослідження, яке опубліковано на сервері препринтів bioRxiv.

Так, дослідники Сванте Паабо з Інституту еволюційної антропології Товариства Макса Планка і Хуго Зеберг з Каролінського інституту вважають, що вся справа в генетичній спадщині неандертальців.

"Тут ми показуємо, що 2-8% людей в Євразії несуть варіативну промоторну область гена DPP4, успадкованого від неандертальців. Цей ген кодує фермент, який служить рецептором коронавірусу MERS-CoV (що викликає близькосхідний респіраторний синдром, - ред.) й зараз не вважається за рецептор SARS-CoV-2. Однак неандертальський варіант DPP4 подвоює ризик важкого захворювання COVID-19", - вважають вчені.

За даними дослідників, таку спадковість виявили приблизно у 16% жителів Європи та половини населення Південної Азії, а ось у жителів Африки та Східної Азії цих генів немає.

DPP4 - це фермент, що руйнує ряд біологічно активних пептидів, він бере участь в декількох фізіологічних системах, включаючи регуляцію метаболізму глюкози, тому інгібітори DPP4 використовуються для лікування діабету.

Як раніше повідомляв APnews, медики з'ясували, що люди, які перехворіли на коронавірус, часто стикаються з одними й тими ж проблемними наслідками, які зачіпають як психіку, так і всі системи організму.

Новини партнерів

В Індії голодні леви розірвали дівчинку, яка вночі вийшла в туалет
Пандемія COVID-19 зараз лише на середині шляху, - ВООЗ