Вчені заявили, що поствакцинний імунітет до COVID-19 поступається ефективністю природному

Вчені заявили, що поствакцинний імунітет до COVID-19 поступається ефективністю природному
Читать на русском

Стійкість природного імунітету оцінюється у 94%.

Люди, які мають природний імунітет до коронавірусу, захищені від повторного зараження мінімум на 7-8 місяців. Стійкість такого імунітету оцінюється у 94%. Цей показник вищий за стійкість штучно набутого або поствакцинного імунітету.

Про це APnews повідомляє з посиланням на дослідження британських вчених, опубліковане Journal of Infection.

Для того, щоб визначити рівень ефективності захисту набутого імунітету від повторного зараження COVID-19, вчені вивчили результати зроблених ПЛР і тестів на антитіла в Лондонській лабораторії, яка обслуговує чотири лікарні на 1,3 мільйона осіб.

Британські вчені визначили групу з 66 001 пацієнта, яким до кінця липня було проведено ПЛР і/або тест на антитіла (60% становили жінки, середній вік - 50 років).

Із загальної кількості 10 727 пацієнтів мали підтверджений COVID-19 в першій хвилі - з лютого по липень 2020 року. Із зазначеної кількості всього вісім осіб (0,07%) мали позитивний результат ПЛР в період з 1 серпня по 30 грудня 2020 року. Тобто, більше ніж через 90 днів після попереднього позитивного аналізу.

За словами вчених, перші сім місяців після піку першої хвилі повторних інфекцій не було.

Зазначається, що всім восьми пацієнтам з можливою реінфекцією поставили діагноз у грудні, тобто останньому місяці періоду дослідження.

Повідомляється, що навіть з обмеженою кількістю повторних інфекцій, попереднє інфікування коронавірусом, як і раніше, забезпечувало захисний ефект на 94% від повторного зараження мінімум на 8 місяців.

Британські дослідники дійшли висновку, що за ступенем ефективності ці реезультати рівнозначні або ж, навіть, кращі, ніж штучний імунітет, про який повідомлялося в останніх дослідженнях вакцин.

Як повідомляв APnews, Михайло Фаворов заявив, що кролики, щеплені українською вакциною, вже 7 місяців мають імунітет до COVID-19.

Новини партнерів

Відома російська телеведуча Лера Кудрявцева впала та зламала хребет. Фото
Уряд вирішив, що воювати з Росією будуть громадяни, а не лише військові