Вчені вважають, що у тих, хто перехворів на "Омікрон", розвивається імунітет до "Дельта"

Вчені вважають, що у тих, хто перехворів на "Омікрон", розвивається імунітет до "Дельта"
Читать на русском

Вчені дійшли висновку, що новий штам менш патогенний і може витіснити варіант Дельта.

Нове дослідження вчених показало, що у тих, хто перехворів на коронавірус штаму "Омікрон", виробляється імунітет до варіанту "Дельта". Таким чином, у людини менше шансів заразитися.

Такого висновку дійшли вчені з Південної Африки. Результати дослідження опублікував доктор наук, викладач Африканського науково-дослідного інституту охорони здоров'я (AHRI) Алекс Сіґал на своїй сторінці в Twitter. Пише APnews.

Згідно з висновками фахівців з ПАР, зараження штамом "Омікрон" гарантує, що ймовірність подальшого зараження варіантом "Дельта" є нижчою. Виявилося, що особливо підвищений імунітет до другого штаму спостерігається у вакцинованих.

Зазначається, що для проведення дослідження було залучено 33 вакцинованих та не вакцинованих особи, інфікованих штамом "Омікрон".

Вчені виявили, що зростання титрів, що нейтралізують антитіла "Омікрону", збільшилося в 14 разів протягом 14 днів після початку дослідження. Крім того, нейтралізація штаму "Дельта" збільшилася у 4,4 рази.

Крім того, новий штам менш патогенний і може витіснити варіант Дельта.

"Якщо це правда, то руйнувань, спричинених COVID-19 у нашому житті, може стати менше", - резюмував Алекс Сігал.

Раніше APnews повідомляв, вчені з'ясували, що коронавірус може залишатися в організмі людини протягом 7 місяців незалежно від того, тяжко протікала хвороба або безсимптомно.

Новини партнерів

Дві останні області України залишать "червону" зону карантину
У РНБО раптово змінили дату проведення "новорічного" засідання