Вчені виявили, що ополіскувач для рота може вбивати COVID-19 в слині

Вчені виявили, що ополіскувач для рота може вбивати COVID-19 в слині
Читать на русском

На думку вчених, ополіскувач для рота може стати важливим доповненням до повсякденного життя людей, поруч з носінням масок.

Британські вчені виявили, що ополіскувач для рота здатний вбивати коронавірус протягом 30 секунд після контакту з ним. Про це APnews пише з посиланням на BBC.

Так, вчені з британського Університету Кардіффа з'ясували, що ополіскувач з 0,07% вмістом цетіпірідінія хлориду (CPC) може застосовуватися як один із засобів боротьби з коронавірусом, бо він знищує вірус в слині.

Однак, доказів ефективності ополіскувача в якості лікарського засобу поки немає, оскільки рідина не потрапляє ні в дихальні шляхи, ні в легені.

"Якщо результати будуть відображені в клінічних випробуваннях, то рідина для полоскання рота на основі CPC може стати важливим доповненням до повсякденного життя людей, поряд з миттям рук, фізичним дистанціюванням та носінням масок" , – вважає фахівець-пародонтолог Нік Клейдон.

Зазначається, що експертна комісія поки не надала свої висновки щодо цього дослідження. Однак дані вчених збігаються з результатами попередніх тестів, які показали, що рідина з вмістом CPC сприяє зниженню вірусного навантаження SARS-CoV-2.

Важливо відзначити, що експерименти проводилися з використанням синтетичної слини. Лікарі не рекомендують застосовувати засіб для лікування або профілактики COVID-19, поки не будуть опубліковані остаточні результати.

Як повідомляв APnews раніше, колумбійські вчені випробували інноваційний "спрей проти Covid-19" на тхорах.

З'явився перший експрес-тест на COVID-19, який дає результати за 30 хвилин
Україна має намір домогтися обміну полоненими до Різдва - джерело

Новини партнерів