Вчені виявили походження коронавірусу COVID-19

Вчені виявили походження коронавірусу COVID-19
Читать на русском

Вчені знайшли підтвердження кому, що Covid-19 - природнього походження.

Вчені вважають, що коронавірус COVID-19 має природне походження, а не лабораторне, пише авторитетний медичний журнал Nature Medicine.

Аналіз генома вірусу SARS-CoV-2 і всіх схожих вірусів, дозволив стверджувати, що коронавірус COVID-19 має все-таки природне походження, стверджують вчені. Вони написали спільне дослідження щодо коронавіруса COVID-19 та схожих з ним попередніх штамов.

"Порівнюючи доступні дані про послідовність генома для відомих штамів коронавируса, ми можемо точно визначити, що SARS-CoV-2 виник в результаті природних процесів", - сказав Крістіан Андерсен з Scripps Research.

Ще китайські вчені простежили зв'язок між геномом SARS-CoV-2 і Covid-19, що дозволило локалізувати коронавірус в Китаї. Потім вчені взялися за більш серйозне дослідження коронавіруса. Вчені проаналізували генетичний шаблон для білків шипів, арматури на зовнішній стороні вірусу, які він використовує для захоплення і проникнення через зовнішні стінки клітин людини і тварин. Більш конкретно, вони сфокусувалися на двох важливих особливостях білка шипа: рецептор-зв'язуючий домен (RBD), свого роду захватний гачок, який захоплює клітини-господарі, і шип розщеплення, молекулярний консервний ніж, який дозволяє вірусу "зламувати" клітини-господарі.

У новому коронавірусі COVID-19 RBD-частина білків-спайок від SARS-CoV-2 еволюціонувала так щоб ефективно впливати на молекулярну особливість клітин людини, яка називається ACE2, рецептор, який бере участь в регуляції кров'яного тиску. Причому ця зміна така, що її поки що не може повторити генна інженерія. Якби хтось намагався створити вірус штучно, то працював би з вмістом вірусу, а не окремими особливостями білків, прийшли до висновку вчені.

Ця мутація більш схожа на випадки з попередніми спалахами коронавірусу, коли люди заражалися вірусом після прямого впливу вівер (SARS) і верблюдів (MERS). Передбачається, що вірус досяг своєї вершини для тваринного носія і переорієнтувався на людину.

У Крістіана Андерсена 15 наукових робіт, він доктор філософії в імунології і бакалавр мікробіології, навчався в Кембриджі, Гарварді, отримував бакалаврат в університеті Кентуккі. Є автором 5 престижних наукових нагород.

Як раніше повідомляв APnews, ВООЗ передала Україні ще 1600 аналізів на коронавірус.

Після першого дня транспортного колапсу в Києві,КМДА може знову откить метро, ​​але з обмеженнями.

Новини партнерів

Екс-даїшник організував викрадення колишнього судді Вищого госпсуду
У Києві можуть знову відкрити метро, ​​але з обмеженнями - КМДА