
Дослідження може допомогти зрозуміти залежність випадків зараження від етнічного складу хворих.
Індійські вчені виявили, що коронавірус має 10 підтипів, з яких один виявився домінуючим.
Про це повідомляє видання India Times з посиланням на відповідне дослідження.
У повідомленні йдеться, що вчені з Національного інституту біомедичної геноміки виявили 10 різних підтипів SARS-CoV-2, які, приблизно, за чотири місяці мутували від материнського вірусу О. Тип О фахівці назвали основним видом коронавірусу, який поширився у китайському місті Ухань.
"З усіх 10 підтипів тип А2А виявився найсильнішим. Вірус ефективно і в великих кількостях проникав у легені людини, що сприяло миттєвому зараженню пацієнта і поширенню інфекції. В результаті цього, за словами вчених, COVID-19 швидко поширився практично по всіх континентах планети", - наголосили у виданні.
Вчені змогли виділити домінуючий підтип вірусу на основі аналізу загальнодоступної бібліотеки GISAID. У ній містилися послідовності РНК з 3600 коронавірусів, зібраних у 55 країнах в період з грудня 2019 року по квітень 2020 року.
Дослідники також помітили, що вірусні частинки А2А проникали в горло пацієнта, звідки потрапляли в легені. Завдяки мутації вірус змінив ключовий компонент білка, необхідного для зв'язку з клітинами легенів, що дозволяло йому швидко обґрунтовуватися в організмі носія.
А2А виявився знайденим в 47,5 відсотках зразків, отриманих від хворих в Індії. При цьому, велика частина інфікованих не виїжджала за межі країни.
Наголошується, що вибірка дослідників з Індії була вкрай мала, оскільки грунтувалася всього на 35 пробах. Проте, дослідження може допомогти зрозуміти шлях поширення коронавірусу, залежність випадків зараження від етнічного складу хворих і розробити вакцину проти смертельного вірусу.
Як повідомляв APnews, у МОЗ розповіли, скільки українці хворіють на коронавірус.