Вчені розповіли, як знизити ризик інфікування коронавірусом у закритих приміщеннях

Вчені розповіли, як знизити ризик інфікування коронавірусом у закритих приміщеннях
Читать на русском

Для цього треба підтримувати вологість повітря в приміщенні на рівні вище 40%.

Зменшити ризик інфікування коронавірусом у закритих приміщеннях допомагають зволожувачі повітря. Про це APnews пише з посиланням на видання Science Alert.

Науковці дійшли висновку, що достатнє зволоження повітря допомагає захисній системі організму, зокрема слизовій оболонці органів дихання, працювати краще, ніж при сухому повітрі. Крім цього, у таких умовах вірус має значно менше шансів вижити.

За словами Лінсі Марр з університету Вірджинії, для цього треба підтримувати вологість на рівні вище 40%. Однак, у зимовий період рівень вологості повинен бути нижче 60% в зимові місяці.

Дослідник аерозолів Аджіт Ахлават, в свою чергу наголосив, що ймовірність передачі коронавірусу повітряним шляхом у вологих місцях нижче, ніж у посушливих. Це пояснюється тим, що при низькій зволоженості вірусні частинки залишаються в повітрі і зберігають здатність до зараження довше. Тоді як у вологому повітрі ліпідна оболонка коронавірусу швидше руйнується, що знижує його активність.

Разом з тим, надмірна вологість може бути небезпечною, адже вона сприяє зростанню цвілі. Остання здатна викликати астму та алергію.

Як повідомляв APnews раніше, у МОЗ сказали, коли українці зможуть повернутись до звичного ритму життя після пандемії.

Новини партнерів

Школярам будуть передавати гаджети для дистанційного навчання: у МОН пояснили, кому саме
Лікар розповів, яка частина людей ніколи не захворіє на COVID-19