Вчені розгадали секретний напис на картині Едварда Мунка "Крик"

Вчені розгадали секретний напис на картині Едварда Мунка "Крик"
Читать на русском

Довгий час експерти сперечалися, хто є автором напису.

Картина Едварда Мунка "Крик" набула нового значення завдяки вченим, які змогли розшифрувати таємне послання художника. Про це повідомляє APnews з посиланням на CNN.

Тривалий час вважалося, що картина уособлює крик критика, ображеного мистецтвом норвезького художника Едварда Мунка. Водночас експерти, що проводили аналіз картини, помітили прихований напис на полотні: "Міг написати тільки божевільний". Довгий час експерти сперечалися, хто є автором напису.

Спеціаліст музею Мунка, Травень Брітт Гуленг впевнена, що художник самостійно зробив цей напис.

"Це поєднання іронії, але також демонстрації його уразливості. Він насправді сприймає це дуже серйозно, і йому боляче, тому що в його родині є історія спадкових хвороб, він був дуже стурбований і показав, що це його зачепило", - зазначила Гуленг.

Для підтвердження цієї теорії провели інфрачервоне сканування першої пофарбованої версії картини, в результаті чого виявили збіг почерку на картині та документах, яких підписував Мунк.

Таким чином, фахівці підтвердили, що "Крик" зображує душевний стан та переживання художника.

Як раніше повідомляв APnews, в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у вівторок, 14 липня, відбулася презентація картини П'єра Гудра "Коханці" ("Блудний син з блудницею").

Новини партнерів

Став відомий суперник Берінчика в бою за чемпіонський пояс
Стоматолога-садистку з Рівного "знайшли" та відпустили під особисте зобов’язання