Вчені пояснили, чому вакцина не поверне нормальне життя людям навесні 2021 року

Вчені пояснили, чому вакцина не поверне нормальне життя людям навесні 2021 року
Читать на русском

Вчені відзначили, що після того, як вакцина стане доступною, все не встигнуть зробити щеплення за місяць

Вакцина від COVID-19 не поверне життя людей в норму до весни наступного року. Про це повідомляє APnews з посиланням на коментар експертів Королівського наукового товариства Великобританії ВВС.

За їх словами, після поява дієвого препарату потрібен час, щоб щеплення отримало достатня кількість людей.

"Навіть коли вакцина стане доступною, це не означає, що за місяць всі пройдуть вакцинацію, ми говоримо про шість місяців, дев'яти місяцях, рік. Мова не йде про те, що життя раптом повернеться в норму в березні", - пояснив професор Нілей Шах з Імперського коледжу Лондона.

При цьому зазначено, що після початку впровадження вакцинації карантинні обмеження можна буде поступово послаблювати, але процес займе мінімум рік. Вчені вважають, що проведення вакцинації буде проходити в 10 разів швидше, ніж імунізація від грипу, але для цього необхідно, щоб постійно працювали до 30000 підготовленого персоналу.

У свою чергу доктор Фіона Каллі з Імперського коледжу заявила, що вакцина "вселяє почуття великої надії на потенційне закінчення пандемії", але їх розробка "сповнена помилок".

Як раніше повідомляв APnews, український лікар Євген Комаровський вважає, що зараз складно робити прогноз щодо COVID-19, проте пандемія коронавірусу може завершитися до кінця 2022 з вакциною або без неї.

Новини партнерів

У голови "Слуги народу" Корнієнка підтвердили коронавірус
Місцевий депутат. Що може та які права ми делегуємо, голосуючи на виборах