Вчені Китаю генно-модифікували вірус COVID-19 і приховали це - розслідування

Вчені Китаю генно-модифікували вірус COVID-19 і приховали це - розслідування
Читать на русском

Представник уряду вимагає накласти санкції проти вчених з Уханю і політиків Комуністичної партії Китаю

Розслідування республіканського депутата Палати представників про походження COVID-19 показує, що пандемія виникла через генетично модифікований вірус, який просочився з Уханьського інституту вірусології в грудні 2019 року.

Про це повідомляє APnews з посиланням на The Hill.

Член комітету Палати представників США у закордонних справах Майкл Мак-Кол опублікував третю частину свого розслідування походження COVID-19, яке проводиться паралельно з зусиллями адміністрації Байдена і ВООЗ по визначенню причин пандемії.

Згідно з отриманими даними, республіканець Майкл МакКол підкреслює, що коронавірус був генномодифікованим, а витік стався в грудні 2019 року саме з Уханьського інституту вірусології (WIV).

Представник Палати представників закликав Конгрес прийняти закон, завдяки якому накладуть санкції на вчених лабораторії Ухані та посадових осіб Комуністичної партії Китаю, які перешкоджали швидкому й ефективному реагуванню на пандемію.

Він також наполягає, що комітет із закордонних справ Палати представників повинен викликати в суд американського вченого Пітера Дасзака через його зв'язків з лабораторією Ухані та участі в публікації відкритого листа в лютому 2020 року. Лист був опублікований в медичному журналі Lancet, і розцінювався як спроба відвернути увагу від відповідальності Китаю за спалах вірусу.

"Це було найбільше прикриття за весь час, в результаті якого загинуло понад чотири мільйони людей по всьому світу, і люди повинні нести відповідальність. Ми все ще продовжуємо розслідування причин пандемії, але прийшов час виключити ринок Ухані як джерело спалаху. Замість цього, як показано в цьому звіті, частина доказів показує, що всі дороги ведуть до Уханьського інституту вірусології", - заявив МакКол.

Розслідування, яке засноване на матеріалах з відкритих джерел, вказує на те, що лабораторія проводила наукові дослідження "підвищення функціональності" в небезпечному середовищі. Під час таких досліджень вчені фактично генетично модифікують бактерії або віруси, роблячи їх більш заразними, щоб вивчити більш ефективні профілактичні заходи.

Також член Палати представників висловив стурбованість з приводу технічного обслуговування і ремонту в Уханьському інституті вірусології. Зокрема під сумнів потрапила надійність системи обробки небезпечних відходів та системи кондиціювання повітря при проведенні досліджень коронавірусу.

Експерти припустили, що перший випадок зараження COVID-19, можливо, стався в серпні або вересні 2019 року, а не в середині листопада.

"Ще у 2005 році американський вчений Ральф Барік допоміг створити метод, який залишив слідів генетичної модифікації. І вже у 2017 році вчені з WIV, змогли зробити те ж саме. Тому, цілком ймовірно, твердження, що SARS-CoV-2 не може бути штучним, оскільки в ньому немає маркерів генетичної модифікації, - помилкове", - йдеться у звіті.

На думку дослідників, посилаючись на інтерв'ю вченого Барича італійському каналу, відповідь на питання про походження вірусу можна знайти тільки в архівах Уханьської лабораторії.

Разом з тим уряд Китаю і вчені лабораторії категорично відкидають всі звинувачення, стверджуючи, що перші випадки зараження, ймовірно, виникли після передачі вірусу від тварин людині на ринку Ухані. Також вони відмовляються повною мірою співпрацювати з ВООЗ.

В кінці автори звіту закликали покласти на Китай всі витрати за спалах коронавірусу, але разом з тим не стверджують, що у них є незаперечні докази своїх тверджень.

Раніше APnews також повідомляв, глава Всесвітньої організації охорони здоров'я заявив, що не виключає версію про те, що коронавірус поширився через витік в лабораторії.

Новини партнерів

Три дні свята: Зеленський розповів, що чекає на українців на День незалежності
У Києві на День незалежності чергуватимуть 10 000 поліцейських, громадян можуть перевіряти – МВС