Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: 13-річному хлопцю замість в’язниці загрожує три роки "виховання"

Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: 13-річному хлопцю замість в’язниці загрожує три роки "виховання"
Ексклюзив
Читать на русском

Наразі малолітній підозрюваний перебуває у приймальнику-розподільнику для дітей

У Харківській обласній прокуратурі розповіли, як просувається справа із вбивством 6-річної дівчинки Мирослави Третяк у Старому Салтові, що на Харківщині. На сьогоднішній день 13-річний хлопчик, який підозрюється у злочині, перебуває у приймальнику-розподільнику для дітей. І покарати його найсуворішим способом - в'язницею чи колонією - насправді не так вже й просто, точніше - неможливо.

Про це у відповідь на запит APnews повідомили у прокуратурі.

Сам злочин мав місце бути 28 липня цього року. Станом на зараз підозрюваний визнав свою причетність до вчинення даного злочину. Але є багато "але".

Як нам повідомили у прокуратурі, хлопчику на момент вчинення злочину було 13 років. Через що його не можна притягти до кримінальної відповідальності, яка настає з 16 років.

Ба більше, його навіть не можна притягти до відповідальності за ч.2 статті 22 ККУ, відповідно до якої за окремі кримінальні порушення (вбивство чи згвалтування) можуть притягатися підлітки віком від 14 до 16 років. А тому мови про повідомлення йому про підозру навіть не йде.

Проте дії малолітнього все ж кваліфікують як “суспільно небезпечні діяння”, що підпадають під ознаки наступних кримінальних правопорушень:

  • п.п.2, 10 стаття 115 (умисне вбивство)
  • ч.4 та ч. 5 статті 152 (згвалтування малолітньої особи, що спричинило тяжкі наслідки)

Тому малолітній наразі має процесуальний статус особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів виховного (!) характеру.

На останньому судовому засіданні з цієї справи було вирішено помістити до приймальника-розподільника для дітей Головного управління Нацполіції у Харківській області. Там він перебуватиме до 13 грудня. Проте у прокуратурі наголосили, що до спливу цього часу буде вирішено питання про продовження строку його утримання там, принаймні, прокурори подаватимуть до суду відповідне клопотання.

При цьому прокурори хочуть помістити хлопчика до спеціальної навчально-виховної установи для дітей та підлітків сроком на три (!) роки. Вони вже звернулись до суду з відповідним клопотанням. Рішення суду має оголосити своє рішення завтра, 2 грудня.

Проте у прокуратурі розповіли, що крім відправлення підозрюваного до цієї “виховної установи”, суд може застосувати до нього й інші “виховні заходи”, передбачені ч.2 статті 105 ККУ, а саме:

  • застереження
  • обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього
  • передача неповнолітнього під нагляд батьків чи під нагляд педагогічного колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання.

Як ми розуміємо з відповіді, найжорстокіше покарання для малолітнього злочинця, передбачене за вбивство і згвалтування 6-річної дівчинки - це три роки у “виховній установі”. І винні в цьому не прокурори, а українське законодавство, за яким навіть не передбачено, що дитина до 14 років може вчинити таку жорстокість.

Ба більше, якщо суд буде до малого прихильним, йому можуть "обмежити дозвілля", пред’явити "застереження" чи передати під нагляд батьків, які, як ми впевнились, і так провалили це "завдання".

Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: 13-річному хлопцю замість в’язниці загрожує три роки "виховання"
Вбивство 6-річної Мирослави на Харківщині: 13-річному хлопцю замість в’язниці загрожує три роки "виховання"

Що було раніше

28 липня стало відомо, що в Харківській області пропала 6-річна Мирослава Третяк. Після тривалих пошуків правоохоронці виявили тіло дитини з ознаками насильницької смерті у вигляді забою голови та обличчя. Незабаром поліція встановила особу злочинця. Ним виявився 13-річний підліток, який проживає з мамою недалеко від будинку вбитої.

Сам підліток зізнався у вбивстві. Після цього будинок підозрюваного поліцейські взяли під охорону, побоюючись самосуду над підлітком. Пізніше з'явилася інформація, що підозрюваний у вбивстві Мирослави підліток лупцював інших дітей палицями і цеглинами.

Вже 29 липня Вовчанський районний суд обрав запобіжний захід підлітку - його помістили в приймальник-розподільник для дітей. Ще пізніше в прокуратурі назвали причину загибелі дівчинки - її вдарили тупим предметом по голові. Однак на той момент інформації про те, що саме це був за предмет, не було. Згодом з'ясувалось, що підліток, якого підозрюють у вбивстві шестирічної Мирослави Третяк, був п'яний.

Новини партнерів

СБУ накрила антиукраїнську ботоферму на 6000 фейкових облікових записів
В Одесі на підприємстві сталася хімічна аварія через розгерметизацію 800-літрової бочки