"Важливо, щоб віддали пацієнта": Навального можуть евакуювати в Європу через отруєння - лікар

"Важливо, щоб віддали пацієнта": Навального можуть евакуювати в Європу через отруєння - лікар
Читать на русском

Зараз відбуваються спроби домовитися з Ганноверським або Страсбурзьким госпіталями, однак через коронавірусу це складніше

Російського опозиційного політика Олексія Навального необхідно перевезти в європейську лікарню. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву лікаря опозиціонера Ярослава Ашіхмінима в інтерв'ю Meduza.

Він розповів, що зараз відбуваються спроби домовитися з Ганноверським або Страсбурзьким госпіталями, однак через коронавірусу це складніше.

"Навального, звичайно, потрібно евакуювати до Європи. Ми намагаємося по своїх каналах домовитися з Ганноверським або Страсбурзьким госпіталями, щоб вони його прийняли. Всі ускладнюється COVID-19, але потенційно в Ганновері, де дуже хороша токсикологічна школа, його прийняти можуть. Зараз дуже важливо, щоб омські медики віддали пацієнта, тому що при всій величезній повазі потрібно розуміти, що це [токсикологія] - дуже специфічна сфера і дуже мало шкіл, які можуть вести пацієнта, який, ймовірно, отруєний якимось токсином", - сказав лікар.

Ашихмин пояснив, що в Європі можливості клінік в питанні пошуку отруйної речовини можуть бути вище.

"У Москві цим випадком могли б зайнятися "Скліф" і ФМБА, але тут же, почуйте мене, є два завдання: крім того, що потрібно підтримати життя в такому стані, потрібно шукати отруйна речовина, якщо воно було. Можливості західних клінік можуть бути вище в плані пошуку конкретного агента. Ще раз, ви мене повинні почути, я безпосередньо це говорити не можу. Перед лікарями стоїть два завдання: виходжування пацієнта в дуже важкому стані. це завдання може бути вирішена в "Скліфі" на рівні західних клінік. Але є друге завдання: пошук речовини, яке, можливо, викликало отруєння. Саме в цій конкретній ситуації у західних клінік може бути потенційно більше досвіду", - пояснив він.

Як повідомляв APnews раніше, російського опозиційного політика Навального доставили у важкому стані в реанімацію. Прес-секретар політика заявила, що його отруїли - підсипали щось в чай. Однак лікар не підтвердив отруєння Навального.

Новини партнерів

У Херсонській області двоє людей заразилися небезпечною інфекцією через зайця
"Люби, а не пали": у Києві на Подолі з'явився незвичайний арт-об'єкт