Важка форма COVID-19 в Україні різко "помолодшала" - лікар

Важка форма COVID-19 в Україні різко "помолодшала" - лікар
Читать на русском

Сергій Дубров зазначив, що COVID-19 важко переносять навіть абсолютно здорові молоді люди

Медики за останні півтора місяця стали частіше госпіталізувати у відділення інтенсивної терапії молодих пацієнтів з COVID-19. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву лікаря-анестезіолога, професора Сергія Дуброва.

"Якщо говорити про мій особистий досвід роботи у відділенні інтенсивної терапії, то ще в кінці літа, перша половина вересня пацієнти, які стикалися з важким перебігом COVID-19 та які перебували на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, як правило, були люди від 70 років", - зазначив лікар.

При цьому він вказав, що за останні півтора місяця надійшла величезна кількість пацієнтів з важким перебігом захворювання молодого віку, які, в тому числі підключені до апарату ШВЛ.

"Сьогодні у мене у відділенні два пацієнти на апараті ШВЛ - одному 35 років, а другому 46 років. Вони без супутніх патологій та до зараження COVID-19 були абсолютно здорові. Тобто або вірус змінюється, або умови його протікання змінюються, мені складно сказати - це питання до фахівців-вірусологів, але однозначно можу сказати, що сьогодні 50% пацієнтів молодого віку до 60 років з важким перебігом захворювання, а 50% - старше 60 із супутньою патологією", - пояснив Дубров.

За його словами, коронавірус для молодих людей не менш страшний, ніж для літніх.

"Якщо ще влітку я говорив, що COVID-19 для молодих не страшний, тому що в більшості випадків вони переносили його легко і не потребували госпіталізації, то сьогодні впевнено можу сказати, що це вже не так. У молодих навіть без патологій важко переносять COVID-19 аж до летальних випадків", - підсумував лікар.

Як раніше повідомляв APnews, лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров звернувся до всіх тих людей, які не вірять в існування коронавірусної хвороби COVID-19, із закликом не звертатися до лікарів. Він сказав, щоб вони "просто вмирали вдома, синіючи".

Лукашенко знайшов у Києві «центр американських спецслужб»
Гей-лев і ангел-майор у шкарпетках: соцмережі вибухнули фотожабами на ескіз Великого Герба України

Новини партнерів