Ватикан намагався приховати скандальний вираз Папи Римського на підтримку ЛГБТ-шлюбів

Ватикан намагався приховати скандальний вираз Папи Римського на підтримку ЛГБТ-шлюбів
Ексклюзив
Читать на русском

Телекомпанія Мексики поставила під сумнів слова Франциска, заявивши про його нещирість, посилаючись на оригінальне інтерв'ю в їх архіві.

Мексиканська телекомпанія Televisa заявила, що в їх архівах зберігається інтерв'ю 2019 року з коментарями Папи Римського щодо одностатевих шлюбів, проте тоді Ватикан заборонив ці висловлювання.

У середу, 21 жовтня, відбулася прем'єра документального фільму, де 83-річний Франциск заявив:

"Гомосексуалісти мають право на створення сім'ї - вони діти Божі. Ні від кого не варто відвертатися, кожен заслуговує щастя. Повинен бути закон про цивільний шлюб, щоб вони були захищені".

"Багато хто запідозрили Понтифіка в лукавстві, адже оригінальне інтерв'ю 2019 року не містило фрази про цивільний шлюб", - повідомило анонімне джерело.

Ватикан ніяк не прокоментував ситуацію.

Коли Папа дає згоду на інтерв'ю, Телевізійне Об'єднання Ватикану надає кореспонденту повний матеріал для монтажу, залишаючи за ним останнє слово в редагуванні, яке випускається на телеканалі інтерв'юера і офіційного ЗМІ Ватикану.

Телекомпанія Мексики поставила під сумнів слова Франциска, заявивши про його нещирість, посилаючись на оригінальне інтерв'ю в їх архіві.

Радник Папи Римського зі зв'язків з громадськістю наполягає на справжності інтерв'ю, заперечуючи будь-які зміни у висловлюваннях Папи. Однак, спочатку в трансляцію інтерв'ю 2019 року не було включено висловлювання Понтифіка стосовно одностатевих шлюбів.

"Папа Римський суперечить сам собі, точніше Ватикан цензурує його реальну думку. Редагуючи його висловлювання в ЗМІ, особливо в питаннях ЛГБТ, вони підривають його міжнародний авторитет", - пише Televisa.

Режисер Євген Афінєєвський, особисто працюючи з Папою, закликає журналістів не зациклюватися на одній темі і глибше вникнути в суть фільму:

"Всі люди рівні і це повинно нарешті зрозуміти наше суспільство. Католицька церква закликає до рівності всіх рас, народів, релігій і сексуальних орієнтацій, але при цьому гомосексуальні відносини по суті своїй безладні".

Доктрина Ватикану в 2003 році заявляє, що повага ніяк не корелює зі схваленням гомосексуальних відносин або ж їх визнанням на законодавчому рівні. На їхню думку, це б не тільки виправдовувало девіантну поведінку, а й створило б шлюби, які апріорі не можуть бути прийнятими церквою.

Євген Афінєєвський, маючи нетрадиційну орієнтацію, здивувався нападкам і шуму, який створили журналісти навколо Понтифіка.

"Франциск не намагається змінити доктрину, а просто сподівається на те, що люди всіх орієнтацій повинні дотримуватися одних правил".

У четвер режисер відмовився від будь-яких коментарів на цю тему, акцентуючи увагу ЗМІ на інших більш важливих питаннях: зміна клімату, біженці і злидні.

"Франциск може змінити серце і розум, я пишаюся ним. Голоси бідних, біженців, жертв сексуального насильства будуть почуті".

Слова Папи викликали схвалення у геїв-католиків, але обурення у консерваторів.

Глава ООН Антоніу Гутерреш, прихожанин католицької церкви в Португалії, підтримав висловлювання Понтифіка:

"Принцип недискримінації - фундаментальний для сучасного світу. Ми приймаємо позицію Папи і підтримуємо його".

Переклад статті Daily Mail

Новини партнерів

Загибель Ан-26: главу університету Повітряних сил відсторонили від посади
Кернес скоро повернеться до роботи - заява