Вакцини від COVID-19 можуть призвести до хвилі зараження ВІЛ - вчені

Вакцини від COVID-19 можуть призвести до хвилі зараження ВІЛ - вчені
Читать на русском

Принаймні чотири потенційні вакцини містять небезпечний компонент.

Деякі потенційні вакцини від COVID-19 можуть збільшити ризик захворювання на ВІЛ. Про це повідомляє APnews з посиланням на Sceince. alert.

Згідно з дослідженнями вчених Каліфорнійського університету (США), щонайменше чотири потенційні вакцини проходять клінічні випробування, містять компонент, який може збільшити ризик зараження ВІЛ.

Одна з цих вакцин-кандидатів пройшла випробування другої фази у серпні і збирається пройти великомасштабне дослідження третьої фази в Росії та Пакистані.

Як уточнюють вчені, чотири вакцини-кандидати на коронавірус використовують вектор під назвою Ad5 (рекомбінантний аденовірус типу 5), і саме він раніше викликав проблеми з вакциною проти ВІЛ.

Десять років тому, коли фахівці Каліфорнійського університету намагалися зробити щось подібне для захисту від ВІЛ, два випробування показали, що чоловіки мають підвищений ризик зараження СНІДом, особливо якщо вони вже були інфіковані Ad5 в минулому.

«Ми стурбовані тим, що використання вектора Ad5 для імунізації проти SARS-CoV-2 може аналогічним чином збільшити ризик зараження ВІЛ-1 серед чоловіків, які отримали вакцину», - заявили фахівці.

Раніше APnews повідомляв, українську вакцину від COVID-19 почнуть тестувати через три місяці.

Новини партнерів

Політолог: Наступним прем'єр-міністром України стане Михайло Федоров
Українські вчені запатентували спеціальний білок для вакцини від COVID-19