Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною - Зеленський

Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною - Зеленський
Читать на русском

У МОЗ запевнили, що українцям будуть пропонувати якісні та перевірені вакцини.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вакцинація від коронавірусу в Україні буде безкоштовною. Про це APnews пише з посиланням на прес-службу президента.

Зазначається, що цей аспект Зеленський обговорив з головою МОЗ Максимом Степановим.

«Вакцинація проти COVID-19 в Україні буде безкоштовною. Це саме та турбота, це той захист, який повинна надати держава громадянину в час пандемії, від якої потерпає весь світ. Не знаю, скільки коштуватиме вакцина у приватних лікарнях, але для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю. А вакцина проти COVID-19 – не те, на чому має заробляти держава», – сказав Зеленський.

При цьому Степанов зазначив, що план вакцинації передбачає надання послуг на безоплатній основі всім громадянам України, а першими вакцинують вразливі категорії.

«Скоро ми представимо і детально пояснимо план, як отримати вакцину від коронавірусу. Першими ми зможемо вакцинувати медиків, мобільні групи. Серед пріоритетних груп населення, звісно, літні люди. Ми також активно й результативно працюємо в рамках ініціативи COVAX. Зважаючи на потужності, скількох людей ми зможемо вакцинувати впродовж місяця, у нас рівномірний розподіл державних коштів. І їх вистачить, щоб покрити всі потреби у вакцинації», – сказав Степанов.

Водночас Зеленський заявив, що підтримує розвиток ринку, щоб українці, які мають кошти, могли самостійно вакцинуватися проти COVID-19.

Імунізація буде добровільною, але і президент, і МОЗ сподіваються, що «українці уважно ставляться до здоров’я, розуміють виклики та дотримуватимуться плану вакцинації».

Голова МОЗ запевнив, що вакцини перевірятимуть багаторазово, і українцям пропонуватимуть якісні вакцини, що зберігатимуть у належних умовах.

Як повідомляв APnews раніше, в МОЗ розповіли, як стати в чергу на щеплення від коронавірусу.

Новини партнерів

Голову аграрного комітету Сольського позбавлять посади через «перерозподіл у верхах» - джерело
У Києві затримали п'яного водія, який на КАмАЗі застряг у снігу