Вакцинація не врятує Україну від COVID-19 у 2021 - аналітики

Вакцинація не врятує Україну від COVID-19 у 2021 - аналітики
Читать на русском

У короткий термін провести масову вакцинацію від COVID-19 не вдасться.

В Україні без надзвичайних зусиль не вдасться провести масову вакцинацію населення від коронавірусу у короткі терміни. Такий висновок зробили аналітики Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, передає APnews.

Фахівці змоделювали ідеальний сценарій вакцинації і дійшли висновку, що для того, аби вакцинувати 13,5 млн людей старше 55 років, які є в групі ризику, необхідно щонайменше півроку.

"В Україні орієнтовно 13,5 млн людей старше 55 років, які є в групі ризику із COVID-19. Їх треба вакцинувати у першу чергу. Ми підрахували, що навіть в ідеальному світі, коли всі 6 580 амбулаторій сімейної медицини, законтрактовані Національною службою здоров’я, щоденно вакцинуватимуть постійний потік пацієнтів по 8 годин на день без перерв і вихідних, це триватиме 6 місяців", йдеться у висновках дослідження.

Однак, на їх думку, і це не гарантує встановлення колективного імунітету.

«Вакцинація не буде чарівною зброєю, яка знищить COVID-19 дуже швидко. Найбільш імовірно, з COVID-19 ми весь 2021 рік, аж до осені, в тому чи іншому режимі будемо жити. Треба бути реалістами і не сподіватися на диво», — додав представник KSE.

Аналітики кажуть, що прискорити процес щеплення можна завдяки тимчасовим пунктам вакцинації, але для цього необхідні додаткові медичні кадри, яких і так не вистачає.

Крім того, вони прогнозують Україні три можливих сценарії на вибір.

  • "Зелений сценарій" - передбачає, що смертність внаслідок COVID-19 на кінець 2020 року складе до 17 000 осіб. Цей сценарій справедливий при умові, якщо будуть введені комплексні карантинні обмеження. І на думку аналітиків, на сьогодні він є малоймовірним.
  • "Жовтий сценарій" каже нам, що померти може до 26 000 жителів України на кінець року. Умова сценарію карантин вихідного дня вплинув на поширення вірусу.
  • "Чорний сценарій" передбачає, що карантин вихідного дня не матиме суттєвого впливу на ситуацію із поширенням SARS-CoV-2 в Україні.

Варто зазначити, що за рівнем захворюваності, країна наразі рухається між жовтим і чорним сценаріями.

Як повідомляв APnews раніше, Степанов пояснив, чому вакцинуватись від COVID-19 треба буде навіть тим, хто вже перехворів.

Новини партнерів

Під Маріуполем фура злетіла з мосту та зависла в феєричному положенні
У Полтаві виправдали жінку, яка на пішохідному переході на смерть збила підлітка