Вакцина - кінець локдауну. Фінансист пояснив, як прорив Pfizer звинтив світовий ринок

Вакцина - кінець локдауну. Фінансист пояснив, як прорив Pfizer звинтив світовий ринок
Ексклюзив
Читать на русском

Компанії-гіганти, послугами яких суспільство активно користувалося на карантині, можуть дещо втратити актуальність.

Заява Pfizer про потенційний прорив у пошуках вакцини від коронавірусу сколихнула американський фондовий ринок – акції техногігантів миттєво злетіли вгору. Однак, акції компаній, які отримували вигоду з кризової ситуації, навпаки почали обвалюватися. Зокрема, акції Zoom, Netflix, Amazon та інших подешевшали.

Фінансовий банкір Сергій Фурса пов'язує такі різкі коливання на фондовому ринку з готовністю світу повернутися до нормального життя, адже масове застосування вакцини та формування стійкого імунітету людей до COVID-19 саме це і передбачає.

Про це Фурса заявив у коментарі редакції APnews.

Варто зазначити, що власні акції фармацевтичної компанії Pfizer підскочили на 14% після того, як було заявлено, що її вакцина проти коронавірусу засвідчила ефективність на рівні 90%.

Фінансист підкреслив, що прогрес у боротьбі з хворобою означає кінець локдауну. Таким чином, компанії-гіганти як Zoom, Netflix, Amazon, послугами яких суспільство активно користувалося на карантині, можуть дещо втратити актуальність.

"Все дуже просто. Вакцина означає кінець локдауну і повернення до нормальної економіки. Звісно, що це викликало радість на фондовому ринку. Локдаун, власне, був ризиком для економічного розвитку. Є частина компаній, які вигравали від того, що люди змушені цілими днями сидіти вдома – це і Zoom, і Netflix. Те, що їх акції впали – це природньо", - наголосив Сергій Фурса.

Він також запевнив, що подорожчання послуг, які надають ці компанії, не має бути.

"Це жодним чином не впливає на вартість послуг", - наголосив фінансист.

Відзначимо, що акції Zoom були одними з найбільш швидкозростаючих з початку року, оскільки популярність цього сервісу для відеоконференцій критично зросла через масовий перехід компаній на віддалену роботу. Всього з початку року акції сервісу подорожчали на 650%, однак на торгах в понеділок їх вартість досягла мінімуму з кінця вересня — до $ 413,12 на закритті.

Акції компаній DocuSign, Peloton і Wayfair, які, як і Zoom, виграли від карантину і переходу на дистанційну роботу, також знизилися.

Варто зазначити, що ціна на нафту також підвищилася одразу на 8%. В цьому випадку подорожчання все ж таки пов'язують більше з обранням нового президента Сполучених Штатів Америки, однак вплив появи вакцину від COVID-19 також не виключається, як пояснив нам Енергетичний експерт Сергій Дяченко.

"Зростання цін на нафту більше пов'язують з обранням нового президента в США.

Заявка про вакцину від коронавірусу також дійсно могла вплинути на це. Поява нормальної, сертифікованої вакцини – це початок горизонту виходу з епідемії, вихід з кризи. Цей фактор теж може впливати. Однак, я все ж пов'язую зростання цін на нафту зі стабілізацією з обранням Байдена.

Щодо вакцини. Оскільки буде закінчуватися криза, попит на нафту буде підвищуватися. Це реакція ринку.

При цьому, не факт, що ціни на пальне будуть зростати", - наголосив Дяченко.

Як повідомляв APnews, одна з вакцин від COVID-19 ефективна більш ніж на 90%.

Новини партнерів

Мирна угода щодо Карабаху викликає почуття болю та обурення у вірмен - політолог
Резніков назвав терміни повернення територій Донбасу до України