Вакцина CoronaVac, яку використовують в Україні, викликає параліч

Вакцина CoronaVac, яку використовують в Україні, викликає параліч
Читать на русском

Йдеться про так званий параліч Белла.

Вакцина від коронавірусу CoronaVac здатна викликати тимчасовий параліч лицьового нерва - так званий параліч Белла. Про це APnews повідомляє з посиланням на публікацію в журналі Lancet.

У дослідженні говориться, що препарат, який виробляє китайська компанія Sinovac Biotech, підвищує ризик прояв паралічу Белла. До цього висновку прийшли вчені з Гонконгу, які оцінили частоту випадків паралічу Белла.

Для дослідження вчені вивчили частоту випадків цього виду паралічу серед людей у ​​віці від 18 до 110 років, які отримали щеплення вакциною CoronaVac протягом 42 днів з моменту щеплення. Після цього отримані цифри порівняли з фоновими показниками серед населення.

Виявилося, що з 23 лютого по 4 травня цього року першу дозу китайської вакцини отримали 451 939 осіб. Серед усіх цих людей було зафіксовано 28 клінічно підтверджених випадків паралічу Белла. Це означає, що шанс прояви подібного побічного ефекту становить 0,006%.

Проте, результати дослідження дозволили дослідникам зробити висновок, що вакцинація цим щепленням викликає підвищений ризик паралічу Белла. Втім, вчені відзначають, що захисний ефект вакцини набагато переважує можливі ризики. Та й параліч Белла часто проходить самостійно.

Відзначимо, що в Україні вакцину CoronaVac схвалили в квітні 2 021-го року. Відтоді її активно застосовують для імунізації від COVID-19.

Раніше APnews повідомляв, що МОЗ на тлі поширення "Дельта"-штамма рекомендує скоротити інтервал між дозами CoronaVac. Термін введення другої дози рекомендують скоротити до 14 днів.

Новини партнерів

Український військовий літак не може сісти в аеропорту Кабулу, - ЗСУ
В Одеській області хочуть перенести початок навчального року майже на місяць через курортний сезон