В Японії створили сайт-карту з індексом «кричущих дітей» та галасливих сусідів

В Японії створили сайт-карту з індексом «кричущих дітей» та галасливих сусідів
Читать на русском

На карті Dorozoku вже зареєстровано близько 6000 пікових зон всупереч тому, що країна вважається еталоном тиші

В Японії з'явився сайт з індексом галасливих районів японських міст. Галасливі сусіди та кричущі діти в дитячих садах - основний показник для районної вибірки сайту, які індексуються червоним світлом.

Про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

Карта Dorozoku виділяє червоними колами ті місця міста, які краще уникати для тихого і спокійного проведення часу. Натискання на значки на віртуальній карті, зможе японцям показати ступінь та причину червоної індексації: від галасливих дітей в дитячих садах до дорослих, які люблять проводити час за плітками та гучними іграми.

На цю мить Японія вже зареєструвала близько 6000 пікових зон при тому, що ця країна вважається однією з найтихішою і спокійною у світі, де навіть приміські поїзди - еталони тиші.

Проблемою вважаються не тільки школярі старшого віку, а й немовлята і вихованці дитячих садів, які можуть влаштовувати істерики батькам у вихідні та в вечірній час, доставляючи величезні неприємності сусідам. Деякі навіть змушені спеціально уникати скупчення дітей молодшого віку, щоб не чути їх крики.

Після запуску проекту, спрямованого на запобігання загальної проблеми японців, один з працівників сайту піддався величезній критиці за розпалювання нетерпимості до дітей.

"Я знаю, сайт може розпалити ворожнечу між сусідами, які вважатимуть нашу карту несправедливою, але це тільки підтверджує факт того, що шум в житлових районах є величезною проблемою для Японії".

Але найбільше були здивовані жителі міст, які спочатку підтримали ідею сайту, але потім раптом виявили себе в списках "галасливих сусідів".

За словами професора інженерії акустичного середовища в Технологічному інституті Хатінохе Норіхіса Хашимото, одна з причин появи сайту - пандемія. Під час першої ізоляції країни багато японців перейшли на дистанційну роботу, а дитячі садки та школи їх дітей змушені були закритися, як наслідок люди стали проводити більшу частину часу вдома:

"Коментатори на сайті повинні бути терпимими та спокійно реагувати на своїх сусідів і шум навколо. Якщо вам щось не подобається - скажіть про це особисто, а не пишіть скарги на сайті. Також раджу батькам приділяти більше часу своїм дітям, щоб вони не приносили неприємності оточуючим на вулицях японських міст".

Проблема шуму в Японії існує мало не десятиліття. У 2012 році жителі Неріма, Токіо, подали позов про відшкодування збитку і вимагали, щоб дитячі садки застосували заходи до шумливих дітей, які приносили величезні неприємності іншим людям. Вони послалися на постанову в передмісті Токіо, яке забороняє шум вище 45 децибелів (приблизно рівень шуму в бібліотеці).

Через кілька років в Японії виникла проблема низької народжуваності, тому у 2014 році влада Токіо заявили, що шум від дітей не може класифікуватися як форма шумового забруднення. Цей крок був спробою усунути правові бар'єри для створення масових центрів по догляду за дітьми, які дозволили батькам працювати та надихнути на народження дітей, тим самим підвищити народжуваність в країні.

В Японії створили сайт-карту з індексом «кричущих дітей» та галасливих сусідів

Раніше APnews також повідомляв, сексистський скандал навколо президента Оргкомітету Олімпійських ігор в Токіо змусив його піти у відставку.

Новини партнерів

Красуня дня: сексуальна дзюдоїстка Білодід, яка розриває суперниць на татамі
У Зімбабве почалася вакцинація від COVID-19 препаратом, який чекає Україна