В Японії побудували 13-метрову статую кальмара за 228000 доларів з COVID-фонду

В Японії побудували 13-метрову статую кальмара за 228000 доларів з COVID-фонду
Читать на русском

Статуя має стати туристичною визначною пам'яткою і частиною довгострокової стратегії по просуванню знаменитого летючого кальмара

У приморському місті Ното, Японія, встановили гігантську статую летючого кальмара за 228500 доларів, щоб привабити туристів. Гроші на будівництво знайшли в COVID-фонді міста.

Про це повідомляє APnews з посиланням на BBC.

Повідомляється, що Ното отримав 800 мільйонів єна (7,3 мільйона доларів) у вигляді державних грантів, які призначалися для екстреного економічного стимулу для допомоги регіонам, що постраждали від пандемії.

Однак місцева влада вирішила витратити частину грошей, а саме 228500 доларів, на будівництво 13-метрової статуї летючого кальмара, який до того ж - делікатес серед жителів.

Офіційні особи Ното повідомили місцевим ЗМІ, що статуя - частина довгострокового плану з повернення туристів після пандемії. У рибальському містечку на центрально-західному узбережжі Японії було дуже мало випадків захворювання, проте значне скорочення числа туристів змінило місто. Але це не допомогло позбутися від критики місцевих жителів.

Один з них відзначив, що, хоча статуя може бути ефективною в довгостроковій перспективі, гроші могли бути використані для “термінової підтримки” медичного персоналу та закладів довгострокового догляду.

Як і в багатьох інших країнах, пандемія коронавірусу сильно вдарила по туристичній індустрії Японії. За словами Такахіде Кіучі, виконавчого економіста дослідницького інституту Nomura, країна приймає у себе Олімпійські ігри в цьому році, але без міжнародних вболівальників, що може скласти збитки в 1,8 мільярда доларів. Зараз Японія бореться з черговим сплеском випадків коронавірусу, а в Токіо діє надзвичайний стан - третій для країни з початку пандемії.

Раніше APnews також повідомляв, в Японії створили сайт-карту з індексом «кричущих дітей» та галасливих сусідів.

Новини партнерів

У Донецькій області на кладовищі через вибух під час прибирання могили загинув літній чоловік
З 5 травня одна з областей України виходить з "червоної" зони карантину