В Укравтодорі назвали вартість кілометра дороги в Україні

В Укравтодорі назвали вартість кілометра дороги в Україні
Ексклюзив
Читать на русском

Вартість будівництва кілометра дороги другої категорії в Україні зросла більш ніж у два рази

Побудувати один кілометр дороги другої категорії в Україні коштує понад 100 мільйонів гривень. Про це APnews повідомили в прес-службі Державного агентства автомобільних доріг.

"Середня вартість робіт з будівництва та реконструкції 1 кілометра автомобільної дороги загального користування державного значення другої категорії - 115 -125 мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні.

При цьому зазначено, що вартість дорожніх робіт формується виходячи з проектної документації та залежить від багатьох чинників, серед яких:

  • категорія дороги;
  • рельєф місцевості, де її прокладають;
  • геологічні умови;
  • наявність місцевих дорожньо-будівельних матеріалів та інші.

Крім того, в Укравтодорі відзначили, що вартість капітального ремонту одного кілометра становить 30-35 мільйонів гривень, а поточного середнього ремонту - 15-19 мільйонів гривень.

Варто відзначити, що минулого року тодішній глава Укравтодору Славомир Новак повідомив, що середня вартість будівництва дороги першої категорії в Європі становила приблизно 10 мільйонів євро за кілометр, а це понад 300 мільйонів гривень за кілометр. Водночас в Україні будівництво кілометра такої дороги обходилося 100-110 мільйонів гривень за кілометр, а дороги другої категорії - близько 50 мільйонів гривень.

При цьому капітальний ремонт коштував 25-30 мільйонів гривень, а середній ремонт - приблизно 10 мільйонів гривень.

Таким чином, вартість будівництва кілометра дороги другої категорії в Україні зросла більш ніж у два рази.

Як раніше повідомляв APnews, Укравтодор планує до кінця року побудувати та відремонтувати 3779,8 кілометра доріг в Україні. При цьому в компанії відзначили, що всього на будівництво, реконструкцію, капітальний і поточний ремонт в поточному році виділили 85,097 мільярдів гривень та ще майже 8 мільярдів на дрібний ремонт і обслуговування.

Марта Костюк розповіла, що звільнила тренера через буллінг
В ресторані Одеси сталась стрілянина - є постраждалі

Новини партнерів